Cennik

Stomatologia
Przegląd jamy ustnej z instrukcją higieny jamy ustnej. Wizyta kontrolna od 100 zł Lekarz bada stan j.ustnej, wskazuje na zęby wymagające leczenia. Zaleca odpowiednią higienę (szczoteczki, pasty, płukanki-odpowiednie dla pacjenta). Dodatkowo może być wykonane zdjęcie panoramiczne.
Konsultacja z lekarzem stomatologii zachowawczej od 200 zł Ma na celu zdiagnozowanie problemów w jamie ustnej. Podejście holistyczne pozwala znaleźć prawdziwe źródło problemów pacjenta i opracować skuteczny plan leczenia. Lekarz nie tylko poznaje stan jamy ustnej, omawia problemy leczenia próchnicy, działania chirurgiczne i protetyczne. Zapoznaje się z oczekiwaniami i potrzebami pacjenta. Dodatkowo wykonuje zdjęcie panoramiczne i tomograf. Proponuje wstępny plan leczenia.
Konsultacja z chirurgiem od 200 zł Przebiega u pacjentów, u których istnieje konieczność przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów np. usunięcia zębów, w ramach przygotowania do leczenia implantologicznego i innych patologii znajdujących się w j.ustnej. Dodatkowo wykonywane jest zdjęcie panoramiczne, tomograf.
Konsultacja implantologiczna od 200 zł Pozwala poznać możliwości uzupełnienia braków zębowych za pomocą implantów. Lekarz wykonuje badanie j.ustnej, a także wykonuje zdjęcie panoramiczne i tomograficzne oceniając stan miejsca wszczepienia implantu. Również wskazuje na konieczność przeprowadzenia dodatkowych zabiegów(higienizacja, leczenie próchnicy, ekstrakcje, angumentacja kości).
Konsultacja protetyczna od 200 zł Dla osób mających problem ze zniszczonymi zębami, ich brakiem. Protetyka umożliwia odbudowę uzębienia i przywrócenie uśmiechu i funkcji żucia (za pomocą odbudowy kompozytowej, licówek, koron, implantów, protez, mostów). Lekarz proponuje plan leczenia obejmujący: leczenie próchnicy, ewentualne leczenie endodontyczne, konieczne ekstrakcje. Wykonywane jest zdjęcie panoramiczne ewentualnie tomograficzne.
Konsultacja dla osób mających problemy z bruksizmem, starciem zębów, zaciskaniem zębów, bólami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i mięśniowymi w obrębie głowy i szyi od 200 zł Bruksizm polega na nawykowym, nieświadomym zaciskaniu zębów i zgrzytaniu zębami. Metody leczenia wybiera się na podstawie przyczyny występowania bruksizmu (leczenie zachowawcze, usunięcie wady zgryzu, fizjoterapia, neurolog, psychiatra, psycholog). Lekarz wykonuje badanie j.ustnej, zdjęcie panoramiczne i przeprowadza wywiad z pacjentem. W gabinecie stomatologicznym zaleca się wykonanie szyny relaksacyjnej, a także sesję (wypisać aparat). Na początku 2x tyg/1xtydz/1xmsc. Praktykowane są również iniekcje kolagenowe.
Stomatologia ZACHOWAWCZA - wypełnienia
Wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym od 400 zł Wypełnienia wykonywane są z wykorzystaniem najnowszej generacji materiałów maksymalnie kompatybilnych z tkankami zęba.
Wypełnienia/odbudowy zębów Enamel od 500 zł W Naszej klinice stosujemy nowoczesne, wysokoestetyczne materiały światłoutwardzalne, które nie zawierają szkodliwych substancji, są biokompatybilne z organizmem ludzkim, a ich ścieralność porównywalna jest do naturalnego szkliwa, a także mają właściwości mechaniczne porównywalne do złota, imitują naturalne właściwości optyczne zęba eliminując problem szarości wypełnienia.
Licowanie zębów materiałem Enamel od 1000 zł Doskonała estetyka, pozwalające osiągać naturalne efekty.
Leczenie nadwrażliwości od 200 zł Jeżeli twój ząb reaguje na ciepło, zimno, kwaśne, słodkie może jest to problem odsłoniętej szyjki zęba! Lekarz może zaproponować pacjentowi metody leczenia począwszy od zmiany higienizacji włączenia odpowiednich preparatów, pokrycia zęba specjalnym lakierem, znoszącym nadwrażliwość aż po jeżeli jest to już ubytek wypełnienie nakładką światłoutwardzalną.
Zabezpieczenie zęba materiałem tymczasowym od 200 zł Jeżeli podczas leczenia lekarz zdecyduje, iż ząb wymaga np. obserwacji może zabezpieczyć go materiałem, który nie jest ostatecznym wypełnieniem.
Odbudowa zęba materiałem kompozytowym na wkładzie z włókna szklanego od 500 zł Szczelna odbudowa kształtu zęba wykorzystująca wkład z włókna szklanego (po leczeniu kanałowym). Lekarz w zależności od sytuacji może zasugerować wykonanie korony protetycznej.
Wizyty NAGŁE BÓLOWE
Wizyta z bólem / Opatrunek leczniczy od 400 zł
Wybielanie
Nakładkowe (domowe) od 1000 zł koszt 2 nakładek (dla szczęki i żuchwy)
+koszt materiału wybielającego
Wybielanie remineralizujące szkliwo 2200 zł Wybielanie 1 wizytowe gabinetowe, gdzie nie tylko celem jest wybielanie zębów lecz także remineralizacja szkliwa wykorzystując hydroksyapatyt - substancją z którego jest zbudowane szkliwo - zmniejsza istotnie wrażenie nadwrażliwości pozabiegowej.
Implantologia
Konsultacja od 200 zł
Wszczepienie implantu klasy PREMIUM od 4000 zł Do zabiegów implantacji wykorzystujemy szwajcarskie implanty marki Thommen Medical - z innowacyjną powłoką, która wspiera i przyspiesza procesy fizjologiczne podczas gojenia rany i wczesnych etapów osteointegracji.
Korona na implancie od 4000 zł Korona pełnoceramiczna, wykonywana w pełni cyfrowo - charakteryzująca się wysoką estetyką oraz ogromną dokładnością.
Śruba gojąca od 400 zł
Usunięcie implantu 1500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metoda zamknięta 4000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metoda otwarta od 5000 zł
Augmentacja pionowa / pozioma od 5000 zł
Zaprojektowanie pozycji implantów oraz przygotowanie szablonu chirurgicznego 2000 zł
Implantacja Natychmiastowa - w momencie ekstrakcji (usunięcia) zęba od 5000 zł
Protetyka
Konsultacja od 200 zł
Mikroproteza (1-2 zęby) od 1000zł Tymczasowa proteza na czas leczenia.
Proteza akrylowa (osiadająca) od 2500 zł Klasyczna proteza z tworzywa akrylowego.
Proteza szkieletowa od 4000 zł Optymalna proteza dla braków zębów w odcinku bocznym.
Korona pełnoceramiczna wyk. komputerowo od 2500 zł większa dokładność i estetyka w porównaniu do koron tradycyjnych
Proteza z tworzyw elastycznych od 3500 zł Wysokoestetyczna proteza, dobra gdy zasięg protezy obejmuje przednie zęby.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Konsultacja (leczenie pod mikroskopem) 200 zł Ma na celu ocenę możliwości leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu w celu oceny ilości kanałów, nietypowych kanałów, rozgałęzień, które mogą być zobaczone jedynie przy użyciu powiększenia, co daje precyzję i pomaga wyleczyć kanał bez zbędnych powikłań. Lekarz dodatkowo wykonuje tomograf i przedstawia pacjentowi zakres opcji.
Leczenie kanałowe (endodontyczne) pierwotne od 800 zł Obejmuje zabiegi polegające na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów z zakażonej miazgi, szczelnym wypełnieniu kanałów, w celu wyeliminowania bólu zęba spowodowanego zapaleniem miazgi (nerwów), kończy się odbudową na wkładzie koronowo-korzeniowym i korony protetycznej, ewentualnie odbudową kompozytową. Leczenie można zakończyć na 1 wizycie.
Leczenie kanałowe (endodontyczne) wtórne(reendodontyczne) od 900 zł Stosowane jest w przypadku pojawienia się stanu zapalnego w zębie leczonym wcześniej kanałowo. Kończy się odbudową na wkładzie koronowo-korzeniowym i korony protetycznej, ewentualnie odbudową kompozytową. Ma na celu uratowanie zęba leczonego w przeszłości przed usunięciem. Leczenie wymaga 1-2 wizyt.
Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 600 zł Złamanie narzędzia w kanale może mieć miejsce na każdym etapie leczenia kanałowego, szczególnie przy niedrożnych lub zakrzywionych wąskich kanałach. Procedury w razie konieczności wykonuje lekarz pod mikroskopem.
Zamknięcie perforacji (przebicia) kanału materiałem od 800zł Występuje w przypadku konieczności naprawy uszkodzenia powstałego podczas leczenia kanałowego. Współczesne biokompatybilne materiały pozwalają na odbudowę utraconych tkanek i umożliwiają ich regenerację. (Biodentine, MTA, ACTIVA)
Wkład koronowo-korzeniowy od 450 zł Wkład z włókna szklanego; montowany jest po leczeniu kanałowym w celu wzmocnienia połączenia korzeniowo-koronowego, a tym samym zapobiega złamaniu korony zęba. Widoczny w promieniach RTG.
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym materiałem kompozytowym po zastosowaniu wkładu k-k od 950 zł Szczelne zabezpieczenie ubytku po leczeniu kanałowym do czasu wykonania ostatecznego wypełnienia protetycznego np. korony do ok.3 miesięcy.
Obudowa zęba przed leczeniem kanałowym od 500 zł Jest wymaga w celu odtworzenia wszystkich utraconych ścian zęba, co gwarantuje uzyskanie maksymalnej jałowości podczas przeprowadzania leczenia kanałowego.
Opracowanie dodatkowego kanału od 400 zł Spotyka się zęby, które mają dodatkowe kanały, które jeżeli występują są możliwe do zlokalizowania pod mikroskopem, a także podczas analizy tomografii komputerowej. Wyleczenie wszystkich kanałów jest bardzo ważne, gdyż niewyleczony kanał jest przyczyną dolegliwości bólowych.
MTA - zamknięcie szerokiego kanału od 600 zł Biokompatybilne materiał służący do między innymi: zamykania wierzchołka korzenia, wypełnienia perforacji w korzeniu, pokrycia miazgi, zamknięcia ujść kanałów j, jako podkład do ubytku.
Wypełnienie kompozytowe po leczeniu kanałowym od 500 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym odbudową protetyczną (korona/ Overlay/Inley) od 2500 zł Ostateczne zabezpieczenie całości leczenia kanałowego zęba korony protetycznej zapewniającą nie później niż w ciągu 3 miesięcy odpowiednią szczelność i odbudowy punktów stycznych, eliminując infekcję wtórną i zapewniając odpowiednią wytrzymałość mechaniczną i zabezpieczenie kruchych ścian korony.
Wkład Koronowo-Korzeniowy 450 zł
Leczenie ortodontyczne
Konsultacja ortodontyczna 300 zł Polega na sprawdzeniu stanu jamy ustnej i zdiagnozowaniu wady zgryzu, omówieniu oczekiwań i możliwości leczenia. Na tej wizycie wykonuje się zdjęcie panoramiczne, ewentualnie tomografię komputerową, ewentualnie skany. Ustala się zakres leczenia zachowawczego, ekstrakcyjnego, endodontycznego poprzedzającego właściwe leczenie ortodontyczne.
Diagnostyka ortodontyczna od 200 zł
Konsultacja ortodontyczna Invisilagne od 3000 zł Jest połączone z wykonaniem scanowania i zaprojektowania cyfrowego ortodontycznego planu uśmiechu. Pacjentowi prezentuje się efekt końcowy jeszcze przed rozpoczęciem noszenia nakładek, tak aby świadomie mógł podjąć decyzję o leczeniu. Nakładki Invisilagne są pierwszymi nakładkami na zęby które zmieniane są co kilka dni i które z każdą kolejną zmianą przesuwają się zęby na zaprojektowaną pozycję. Działają szybciej i bardziej komfortowo w porównaniu do klasycznych metalowych aparatów naklejanych na zęby. Dodatkową zaletą jest to, że nakładki pacjent w każdej chwili może zdjąć np. do mycia zębów czy jedzenia.
Leczenie metodą Invisalign od 18 000 zł
Retencja po leczeniu Invisiligne- Szyna retencyjna Vivera 3000 zł Retencja polega na utrzymaniu i utrwaleniu efektów leczenia ortodontycznego. Nakładki retencyjne Vivera wyglądają jak przeźroczyste płytki Invisiligne i są o 30% mocniejsze i trwalsze oraz komfortowe niż retencje stworzone w dotychczasowym tradycyjnym leczeniu ortodontycznym.
Higienizacja
Usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera (polerowanie, fluoryzacja) 400 zł Skaling polega na usunięciu kamienia nad i pod dziąsłem, za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Kamień jest naturalnym siedliskiem bakterii chorobotwórczych a zaniedbanie jego usuwania przyczynia się do chorób dziąseł, próchnicy, nieświeżego oddechu.
Usunięcie osadów za pomocą piaskarki (polerowanie, fluoryzacja) 400 zł Zabieg polega na usunięciu płytki nazębnej, osadów, przebarwień z powierzchni zębów.Za pomocą piaskarki, która kieruje strumień piasku i powietrza oraz wody, w przebarwione miejsca. Zabieg przywraca naturalny kolor zęba i ich gładką powierzchnię.
Pakiet higienizacyjny (usunięcie kamienia, usunięcie osadów, polerowanie, fluoryzacja) od 450zł Połączenie tych dwóch zabiegów gwarantuje przywrócenie higieny i czystości zębów, a także zapobiega chorobom zębów i dziąseł.
Stomatologia Dziecięca
Wizyta z bólem / Opatrunek leczniczy u dzieci od 200 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym (leczenie próchnicy) od 400 zł
Leczenie zachowawcze od 400zł
Wypełnienie w zębie stałym u dzieci od 400 zł
Lakowanie od 200 zł
Fluoryzacja od 200 zł
Impregnacja od 200 zł
Przegląd Stomatologiczny 100 zł
W przypadku braku współpracy pacjenta lub opiekuna dziecka z lekarzem prowadzącym może zostać doliczona opłata do wizyty 200 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego od 200
Stomatologia estetyczna
Konsultacja 200 zł
Obudowa estetyczna zęba w odcinku przednim od 1000 zł
Licowanie zębów materiałem kompozytowym/Bonding od 1000zł Zmiany kształtu i koloru zęba można przeprowadzić za pomocą wysokoestetycznego materiału kompozytowego Enamel w gabinecie. Cena uzależniona jest od tego czy nakładamy materiał jedynie na powierzchnię licową zęba czy też zachodzi konieczność wymiany istniejących wypełnień.
Licówka porcelanowa- klasyczna od 2500 zł Najlepszy i długotrwały efekt zmiany koloru uzyskujemy za pomocą licówek, które nie wymagają dużego opracowania powierzchni zębów. Licówki po zeskanowaniu powierzchni zęba wykonuje pracownia. Może zajść konieczność wymiany istniejących wypełnień.
Licówka pełnoceramiczna - ultracieńka bez szlifowania zębów od 2500 zł
Korona porcelanowa na podbudowie Zirkon od 2500 zł W przypadku, kiedy następuje duże zniszczenie korony zęba i nie jest możliwe wykonanie odbudowy kompozytowej lub licowanie, sugerujemy trwalsze zabezpieczenie zęba koroną, uzyskując maksymalny efekt. Może zajść konieczność leczenia kanałowego i również wkładu k-k, o czym uprzedzi lekarz na wizycie.
Leczenie implantologiczne - protezy na implantach
Konsultacja 200 zł
Implant klasy Premium - szwajcarski Thommen Medical od 4000 zł
Korona pełnoceramiczna-wysokoestetyczna od 4000 zł
Chirurgia stomatologiczna
Konsultacja chirurgiczna 200 zł Obejmuje badanie wewnętrzne i zewnętrzne. Chirurg bada też węzły chłonne, zaleca konieczną diagnostykę (badania ogólne, rentgenodiagnostykę, konsultację z lekarzem innych specjalizacji aby stworzyć optymalne warunki do przeprowadzenia zabiegu np. zęby wstrzymane, zniszczone, plastyka dziąseł, wycięcie zmian na błonie śluzowej, przygotowanie przed implantacją, implantacja) Czasami wizyta konsultacyjna wiąże się z automatycznym rozpoczęciem procedur nie wymagając poszerzonej diagnostyki i obejmuje wykonanie procedur chirurgicznych – podcięcie wędzidełka wargi górnej, dolnej, języka
Chirurgiczna ekstrakcja zęba od 500zł
Chirurgiczna ekstrakcja zęba zatrzymanego od 1500 zł
Plastyka dziąsła (Gingiwoplastyka) 500 zł
Podcięcie wędziełka od 500 zł
Resekcja wierzchołka korzenia od 1500zł
Płukanie i czyszczenie kieszeni dziąsłowej od 200 zł
Odsłonięcie zęba zatrzymanego ze wskazań ortodontycznych od 800 zł
Usunięcie zęba / korzenia wtłoczonego do zatoki szczękowej 2000 zł
Plastyka (zamknięcie) połączenia ustno-zatokowego od 1000zł
Nacięcie ropnia z drenażem od 300 zł
Wydłużenie korony klinicznej zęba od 400 zł
Rekonstrukcja kości w momencie usunięcia zęba od 2000 zł
Rekonstrukcja kości za 1gram mat. kościozastępczym od 800 zł
Usunięcie Torbieli od 2500 zł
Nowoczesna Radiologia Badania RTG Tomografia
RTG punktowe podczas zabiegu W cenie zabiegu
Zdjęcie RTG punktowe (RVG) 50 zł
Zdjęcie RTG panoramiczne 100zł
Mała Tomografia CBCT 150 zł
Tomografia CBCT szczęki i żuchwy 400 zł
Tomografia CBCT szczęki i żuchwy + staw skroniowo-żuchwowy 450 zł
Licówki
Konsultacja od 200 zł
Bonding częściowej powierzchni zęba od 1000 zł
Bonding całej powierzchni licowej - Licówka kompozytowa od 1500zł
Licówka pełnoceramiczna - klasyczna od 2500 zł
Licówka pełnoceramiczna - ultracieńka bez szlifowania zębów od 2500 zł
Ekstrakcję zębów usuwanie ósemek
Konsultacja od 200 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego od 300 zł
Ekstrakcja zęba od 400 zł
Chirurgiczna ekstrakcja zęba od 600 zł
Chirurgiczna ekstrakcja zęba zatrzymanego od 1500 zł
Terapia stawów żuchwowo-skroniowych
Elektrostymulacja stawu żuchwowo-skroniowego 150 zł Elektrostymulacja pobudza włókna mięśniowe, wzmacnia siłę, powoduje przyrost masy oraz objętości mięśni. Terapia wspomaga działanie stawu żuchwowo-skroniowego, pozwalając na przyśpieszenie rekonwalescencji. Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
ZABIEGI MODELUJĄCE CIAŁO
Elektrostymulacja mięśni- WONDER BODY- Pierwszy zabieg 299 zł
Zabiegi iniekcyjne (MD-Matrix, C+) od
ZABIEGI ODMŁADZAJĄCE SKÓRĘ
Collagen Medical Devices od
Protokoły z użyciem kosmetyków OBAGI od
Egzosomy Exojuv (mezoterapia) od
Stymulatory tkankowe od
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego od
Botox od