Porady

Podcięcie wędzidełka

W centrum Praktident Medical Clinic wykonujemy zaawansowane lub podstawowe zabiegi stomatologiczno-chirurgiczne. Zapraszamy Państwa na podcięcie wędzidełka właśnie u nas!

Konieczność podcięcia wędzidełka to niezwykle powszechny problem, który dotyczy nie tylko dzieci, ale również i dorosłych. Jeśli lekarz stomatolog zalecił taki zabieg chirurgiczny, nie muszą Państwo się niczego się obawiać!  Wykonane przez nas podcięcie wędzidełka to bezpieczna i małoinwazyjna operacja. Zależy Państwu na rzetelnie przeprowadzonym leczeniu? Zapraszamy do Praktident Medical Clinic. Zatrudniani tutaj specjaliści zadbają o przyjęcie Państwa zgodnie z wygórowanymi standardami nowoczesnej kliniki stomatologicznej. Wykonujemy masę zabiegów chirurgicznych, w tym także podcięcie wędzidełka wargowego, podjęzykowego lub policzkowego!

Podcięcie wędzidełka – wskazania do skierowania na zabieg stomatologiczny
O konieczności podcięcia wędzidełka każdorazowo powinien decydować doświadczony lekarz stomatolog. Przeważnie taka decyzja zachodzi po konsultacji z chirurgiem stomatologicznym lub nawet logopedą. Skierowanie na ten prosty zabieg podyktowane jest ograniczonym ruchem języka w jamie ustnej, ograniczonymi możliwościami wysunięcia języka do przodu, uczuciem napięcia po uniesieniu języka czy błędami dotyczącymi prawidłowej wymowy niektórych głosek. Te ostatnie wskazanie dotyczy coraz większej ilości dzieci, a szybkim rozwiązaniem tego problemu może być właśnie podcięcie wędzidełka. Brak interwencji specjalistów spowoduje utrwalenie nawyków złej wymowy u dzieci lub nieprzyjemności, wady zgryzu oraz nawet szczękościski u osób dorosłych.

Jak przebiega podcięcie wędzidełka u dzieci oraz dorosłych w Praktident Medical Clinic?
Jak już dobrze Państwo wiedzą, podcięcie wędzidełka z całą pewnością nie należy do niezwykle skomplikowanych zabiegów z zakresu stomatologii chirurgicznej. Wręcz przeciwnie, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków podcięcie wędzidełka trwa zaledwie kilka minut i polega na precyzyjnym podcięciu błony. Profesjonalnie wykonany zabieg, z jakim spotkają się Państwo w naszej klinice stomatologicznej, goi się błyskawicznie i nie powoduje żadnych innych powikłań. Całość jest zupełnie bezbolesna oraz wywołuje jedynie minimalne krwawienie. Kompleksowe podejście do tematu podstawowych zabiegów chirurgicznych przez pracowników Praktident we Wrocławiu i Bolesławcu sprawia, że podcięcie wędzidełka dobrze znoszą też najmniejsi Pacjenci!

Dlaczego szybkie podcięcie wędzidełka jest ważne?
Oprócz wcześniej wspomnianych wad wymowy i nieprzyjemnego bólu związanego z brakiem możliwości odpowiedniego operowania językiem, zwlekanie z podcięciem wędzidełka może też powodować liczne problemy w obrębie samej jamy ustnej. Mowa tutaj o diastemie, postępującej próchnicy, cofaniu się linii dziąseł bądź nawet zablokowaniu możliwości założenia aparatu.

 

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne