Porady

Usuwanie ósemek

W centrum stomatologicznym Praktident Medical Clinic oferujemy Państwu wiele popularnych zabiegów chirurgicznych. Bezbolesne i profesjonalne usuwanie ósemek? Tylko u nas!

Usuwanie ósemek to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg chirurgiczny w stomatologii, który dotyczy praktycznie każdego dorosłego. Zęby mądrości, ponieważ tak potocznie nazywa się trzecie trzonowce, przeważnie wyrzynają się podczas wchodzenia w dorosłość, jednak znane są nam takie przypadki, kiedy ósemki pojawiały się w jamie ustnej Pacjentów dopiero po upływie 30. lub nawet 40. roku życia. W zdecydowanej większości sytuacji zęby mądrości stanowią spory problem stomatologiczny. Dlaczego są usuwane, jak wygląda zabieg oraz dlaczego warto wykonać go u nas?

Ósemki, czyli jedne z najbardziej kłopotliwych zębów u człowieka
Wyrzynające się dopiero po wejściu w dorosłość trzecie trzonowce są mocno problematyczne pod względem choćby usuwania próchnicy oraz leczenia kanałowego. Utrudniony dostęp do ósemek praktycznie eliminuje możliwość korzystania z tej metody. Zęby mądrości powodują również wady zgryzu, a ich krzywe wyrastanie może skutkować ranami na policzkach bądź stanami zapalnymi dziąseł. Kłopotliwe okazują się także ósemki tzw. zatrzymane. Przeważnie są one źle ułożone w żuchwie, przez co generują nacisk na sąsiadujące z nimi siódemki.

Przebieg zabiegu oraz rekonwalescencja Pacjenta po wyrwaniu ósemek
Decyzja o usunięciu jednego bądź kilku zębów mądrości każdorazowo powinna zostać podjęta po specjalistycznej konsultacji z doświadczonym stomatologiem. Sam zabieg przeważnie trwa około 30-40 minut (mowa tutaj o wyrwaniu tylko jednego zęba), a po wykonaniu ekstrakcji wymaganym krokiem jest założenie szwów. Dojście Pacjenta do pełnej sprawności po usunięciu ósemek trwa od dwóch do trzech dni. W tym czasie zaleca się całkowite unikanie wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, pokarmów twardych lub produktów bogatych w kofeinę. Kategorycznie zabrania się też palenia wyrobów tytoniowych. Należy także pamiętać o konieczności utrzymywania higieny jamy ustnej za pomocą poleconych przez stomatologa płukanek. O skuteczności tak poważnego zabiegu, jakim bez wątpienia jest usuwanie ósemek, decyduje nie tylko specjalista, ale również sam Pacjent.

Dlaczego warto wykonać usunięcie zębów mądrości w Praktident Medical Clinic?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Jako doświadczeni stomatolodzy oferujemy usuwanie ósemek w zgodzie z wygórowanymi standardami profesjonalnych zabiegów chirurgicznych. Tylko u nas spotkają się Państwo z empatycznym podejściem do każdego Pacjenta. Proponujemy Państwu indywidualnie dopasowaną metodę skutecznego znieczulenia miejscowego. Wszystkie działania pracowników Praktident Medical Clinic ukierunkowane są na maksymalny komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa Klientów. Oprócz błyskawicznej i rzetelnej usługi, gwarantujemy również doradztwo oraz pełne wsparcie na etapie kluczowej dla powodzenia zabiegu rekonwalescencji.

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne