Porady

Próchnica zębów

Próchnica zębów to powszechny i niezwykle niebezpieczny problem, który może pojawić się w Państwa jamie ustnej. Praktident Medical Clinic podpowiada, jak z nim walczyć!

Próchnica zębów to jedna z powszechniejszych chorób, jaka może zaatakować jamę ustną każdego człowieka. O zakażeniu tkanek twardych doświadczeni lekarze stomatolodzy wiedzą już dosłownie wszystko! Czynniki powodujące rozwój próchnicy oraz skuteczne sposoby na jej powstrzymanie są przecież znane od wielu lat. Kluczem do sukcesu w takich przypadkach będzie jednak prawidłowa oraz regularna higiena jamy ustnej czy wprowadzenie do życia odpowiedniej diety!

Czym jest próchnica zęba i dlaczego będzie ona niebezpieczną chorobą?
Głównym celem regularnej higieny jamy ustnej, zalecanej nie tylko przez specjalistów Praktident Medical Clinic, ale również przez innych stomatologów, jest ograniczenie ryzyka występowania u człowieka zakażenia bakteryjnego i uniemożliwienia nieprzyjacielowi swobodnego rozmnażania się w sposób, który już trudno kontrolować. Jeżeli bakteria zaatakuje szkliwo zęba, wówczas mamy do czynienia z przykrą chorobą, jaką jest próchnica zęba. To mało estetyczna i z pewnością niezwykle nieprzyjemna dolegliwość, mogąca doprowadzić do konieczności usunięcia zęba. Nieleczona próchnica zęba często jest odpowiedzialna za występowanie całkowitego bezzębia u Pacjentów!

Próchnica zębów atakuje. Przedstawiamy kluczowe objawy zakażenia tkanek twardych zęba!
Odpowiednie zareagowanie na pierwsze sygnały ostrzegawcze, wysyłane przez nasz organizm, będzie stanowiło podstawę do błyskawicznego i przede wszystkim skutecznego wyleczenia choroby próchnicy zębów. Pierwszym poważnym symptomem jest oczywiście ból, pojawiający się około zakażonego elementu. Warto zwrócić uwagę też na postępującą wrażliwość podczas spożywania nie tylko zimnych, ale również ciepłych, słodkich czy nawet kwaśnych posiłków. Próchnica zębów jest w stanie objawić się poprzez nieprzyjemny zapach z ust, a o chorobie informują także estetyczne defekty w jamie ustnej: widoczne przebarwienia i ubytki powinny szybko zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą w Twojej głowie.

Praktident Medical Clinic zaleca zapobiegawczą profilaktykę przed próchnicą zębów

  • mycie zębów po każdym posiłku (nie rzadziej niż dwa razy dziennie)
  • usuwanie resztek pokarmu za pomocą irygatora bądź nici dentystycznej
  • kompleksowa higienizacja jamy ustnej w Praktident Medical Clinic
  • regularna kontrola stanu uzębienia poprzez wizyty w gabinecie stomatologicznym
  • unikanie produktów z dużą zawartością cukrów (szczególnie napojów słodzonych)
  • dieta zawierająca idealny balans pomiędzy słodkimi a słonymi daniami

Przestrzeganie wyżej wymienionych zasad może mocno ograniczyć ryzyko powstania próchnicy zębów. Co jednak w przypadku, kiedy zauważają Państwo pierwsze objawy tego typu choroby? Konieczna będzie u specjalisty. Praktident Medical Clinic, korzystając z zasobów nowoczesnych osiągnięć technologicznych, zaproponuje Państwu skuteczne leczenie dla dzieci oraz dorosłych!

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne