Porady

Zgrzytanie zębami u dzieci

Zgrzytanie zębami u dzieci to powszechnie znany problem. Może być on spowodowany wadami zgryzu. Konsultacja w Praktident Medical Clinic to prosta droga do wyeliminowania bruksizmu u dziecka!

Statystycznie od 15 do nawet 30% dzieci boryka się z problemem zgrzytania zębami w nocy. Jeżeli u swojej pociechy słyszą Państwo charakterystyczne dźwięki pocierania zębów, prawdopodobnie mają Państwo do czynienia z bruksizmem. Interwencja stomatologów w takim przypadku będzie priorytetem. Warto zauważyć, że nieleczone zgrzytanie zębami u dzieci przez lata może spowodować wiele przykrych konsekwencji. Nie tylko w jamie ustnej, ale także w okolicach oczu i narządu słuchu.

Czym jest bruksizm i jak można wyleczyć zgrzytanie zębami u dzieci?
Bruksizm to nic innego, jak specjalistyczne, medyczne określenie problemu, który omawiany jest w tej kategorii. To choroba psychosomatyczna, do niedawna stanowiąca tylko kłopoty ze zgryzem lub złym dopasowaniem protezy zębowej u dorosłych. Według psychiatrów, zgrzytanie zębami u dzieci przez lata było traktowane jako parasomnia, czyli zwyczajne zaburzenie snu. Najnowsze badania zmieniły jednak sposób postrzegania bruksizmu. Dziś jest to choroba angażująca do interwencji nie tylko stomatologów, ale również neurologów czy psychoterapeutów. Szacuje się, że w Europie na bruksizm cierpi ponad 10% populacji, a w zdecydowanej większości przypadków problem ten jest dostrzegany u małych dzieci. Bardzo popularnym objawem zgrzytania zębami u dzieci będzie silne zaciskanie szczęki oraz uboczne efekty wizualne takiego zachowania (np. ścieranie/pękanie zębów).

Jako bardzo doświadczeni specjaliści z zakresu stomatologii, w Praktident Medical Clinic świetnie wiemy, jak problematyczną kwestią jest zgrzytanie zębami u dzieci. W codziennej pracy niezwykle często korzystamy z dotychczasowych osiągnięć nowoczesnej technologii. Z tego powodu jesteśmy w stanie zaproponować wyłącznie skuteczne metody walki z bruksizmem. W przypadku zgrzytania zębami u dzieci, polecanym przez nas rozwiązaniem będą specjalne szyny relaksacyjne, nakładane na czas snu. Pozwalają one zapobiegać tarciu i eliminują ryzyko powstawania konsekwencji, jakie może powodować bruksizm. Nakładka w postaci szyny wyróżnia się maksymalną wygodą podczas noszenia. Będzie ona dopasowana do uzębienia maluszka, dzięki czemu nie generuje nacisków czy nie powoduje obtarć w tak wrażliwym miejscu, jakim jest jama ustna człowieka. Skuteczną metodą leczenia zgrzytania zębów jest także zadbanie o rozluźnienie i uspokojenie dziecka przed snem.

Do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w przypadku zgrzytania zębami u dzieci?
Odpowiedź jest bardzo prosta – do doświadczonych specjalistów! W przypadku bruksizmu warto stawiać na kompleksową diagnostykę oraz specjalistyczne leczenie, które błyskawicznie rozwiąże problem pod tytułem zgrzytanie z zębami u dzieci. Bruksizm nie jest pierwszyzną dla stomatologów Praktident Medical Clinic. Przyjmujemy w dwóch placówkach we Wrocławiu czy Bolesławcu. Już teraz zachęcamy Państwa do zapytania o wolny termin. Reakcja na zgrzytanie zębami jest konieczna!

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne