Porady

Wybielanie zębów metody

Na profesjonalne wybielanie zębów zapraszamy Państwa do centrum Praktident Medical Clinic. Oferujemy sprawdzone i przede wszystkim skuteczne metody na piękny uśmiech!

Doskonale rozumiemy, że posiadanie zdrowego, pięknego, wręcz hollywoodzkiego uśmiechu jest Państwa marzeniem. Nienaganne w wyglądzie uzębienie powoduje, że jesteśmy postrzegani jako te najbardziej atrakcyjne osoby, ale taki stan jamy ustnej w zdecydowanej większości przypadków podnosi również samoocenę Pacjentów naszej kliniki Praktident. Wychodzimy na przeciw Państwa oczekiwaniom. Realizujemy profesjonalne zabiegi na wybielanie zębów. W tym artykule znajdą Państwo dwie najpopularniejsze metody, dzięki którym uśmiech zyska śnieżnobiały blask!

Laserowe wybielanie zębów
To właśnie taką metodę śmiało można uznać najpowszechniejszym wyborem wśród Pacjentów, którzy planują wybielanie zębów. Laser charakteryzuje się ogromną skutecznością czy możliwością zmiany koloru uśmiechu nawet o osiem odcieni w relatywnie krótkim czasie. Co bardzo ważne, zanim rozpoczną Państwo laserowe wybielanie zębów, niezbędne będzie wyleczenie wszystkich dolegliwości, zachodzących w jamie ustnej. Metoda ta nie jest polecana osobom z nadwrażliwością dziąseł, ubytkami w zębach lub odsłoniętymi szyjkami zębów. Do przeciwskazań należy także:

  • ciąża
  • okres karmienia piersią u kobiety
  • obecność postępującego kamienia nazębnego
  • duża ilość wypełnień zębowych (plomby, inlay/onlay)

Wybielanie zębów za pomocą nowoczesnych nakładek domowych
W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się nieinwazyjne wybielanie zębów nakładkami. To nowoczesne systemy indywidualnie dopasowanych, przeważnie przeźroczystych nasadek, które wykonywane są przez technika stomatologicznego na podstawie pobranego wycisku z łuków. Stosowanie metody nakładkowej wymaga więc specjalistycznej konsultacji. Sam proces naprawczy kondycji uśmiechu Pacjenta odbywa się już w sposób całkowicie samodzielny. Przed nałożeniem, nakładka wybielająca potrzebuje aplikacji żelu aktywującego. Tego typu drogę po estetyczny oraz śnieżnobiały wygląd zębów polecamy jako odrębne wybielanie lub jako niezwykle skuteczną praktykę na podtrzymanie efektów laserowego wybielania zębów.

Samo wybielanie zębów to połowa drogi do sukcesu. Co muszą Państwo jeszcze wiedzieć?
Omawiane wyżej metody poprawy jakości uśmiechu proponujemy w naszym centrum Praktident Medical Clinic! Skuteczność laserowego oraz nakładkowego wybielania zębów jest podobna, ale efekt końcowy praktycznie zawsze uzależniony będzie od postępowania bezpośrednio po zabiegu. Polecamy Państwu tzw. białą dietę przez kilka następnych dób. Całkowite unikanie produktów przebarwiających zęby, takich jak kawa, herbata czy wino, będzie absolutnie niezbędnym krokiem. Muszą Państwo również pamiętać o regularnej higienie jamy ustnej. Bez szczotkowania zębów nie ma co liczyć na zmianę ich odcienia. Nawet po specjalistycznym wybielaniu!

Zobacz również

Poprzednie
Następne