Medycyna cyfrowa

Tomografia stomatologiczna 3D

Zapraszamy do pracowni RTG Praktident Medical Clinic, w której przy użyciu najnowocześniejszej aparatury wykonujemy rentgenodiagnostykę.

Cyfrową diagnostykę rentgenowską wykonujemy przy użyciu:

Planmeca ProOne

ProOne jest aparatem RTG wykonującym zdjęcia panoramiczne. Łączy w sobie cechy pozwalające zmniejszyć dawkę promieniowania dla Pacjenta (Autodose) i zapewnić wysoką jakość obrazu. Umożliwia dostosowanie czasu ekspozycji do oczekiwanej jakości zdjęcia – od obrazowania poglądowego do dokładnych obrazów diagnostycznych. W trybie dziecięcym posiada zmniejszony zakres obrazowania i niższą dawkę dla małego Pacjenta. Cyfrowe przechwytywanie obrazu i jego obróbka pozwalają zapewnić najniższy poziom promieniowania.

Jakość uzyskiwanych zdjęć przez aparat ProOne, w porównaniu do innych tego typu dostępnych urządzeń RTG należy do najlepszych na rynku.

RTG pantomograficzny (zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny), popularnie nazywany „panoramą”, gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów Pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest niezbędne do leczenia implantologicznego oraz ortodontycznego.

Planmeca ProSensor

RVG (radiowizjografia, zdjęcia rtg punktowe zębów tzw. rentgen punktowy), czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania, co umożliwia wykonywanie bez ryzyka wielu zdjęć wszystkim Pacjentom łącznie z dziećmi.

Zdjęcia RTG zębów wykonywane w Praktident Medical Clinic charakteryzują się doskonałą jakością. Obraz jest rejestrowany przez specjalny elektroniczny czujnik o niewielkich rozmiarach, który jest umieszczany w jamie ustnej Pacjenta w specjalnym trzymadełku. Dzięki wyeliminowaniu kliszy RTG o dużych wymiarach i ostrych krawędziach znacznie łatwiej można wykonać wysokiej jakości zdjęcie u Pacjentów z odruchem wymiotnym.

Obraz uzyskiwany za pomocą RVG jest w formie cyfrowej dzięki czemu można poddać go specjalistycznej analizie diagnostycznej, co było niemożliwe w przypadku klasycznych zdjęć RTG na kliszach. Analiza komputerowa umożliwia m.in. wykonanie pomiarów bezpośrednio na zdjęciu zarówno odległości jak i kątów, densytometrię (pomiar gęstości) oraz płynną regulację parametrów ekspozycji zdjęcia (kolor, kontrast, jasność, nasycenie, przejście negatyw-pozytyw).

Prosensor jest aparatem służącym do wykonania małych, punktowych zdjęć rentgenowskich, które umożliwiają ocenę i diagnozowanie zębów stałych i mlecznych, okolicznej struktury kostnej oraz miękkiej tkanki, uzębienia i dziąseł, uwidaczniając np. zęby nadliczbowe i uszkodzone, narzędzia podczas przeprowadzenia leczenia kanałowego oraz zmiany chorobowe w czasie leczenia zachowawczego.