Medycyna Estetyczna

Toksyna botulinowa

Zabieg przy użyciu toksyny botulionowej, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej on stosowany jest do usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu odpowiednio dobranego preparatu, który hamuje skurcz mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, a twarz wygładza się i staje się zrelaksowana.

Zabieg doskonale sprawdza się przy usuwaniu:
  • lwich zmarszczek (pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami),
  • zmarszczek poziomych czoła,
  • kurzych łapek wokół oczu.

Jak wykonywany jest zabieg ?

Zabieg korekty zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest zabiegiem lunchowym, tj. krótkim, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Efekt jest wręcz natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.Zalecane jest jednak umiar w wysiłku fizycznym oraz nie ogrzewanie miejsc poddanych zabiegowi.

Korekta zmarszczek mimicznych przy użyciu toksyny botulinowej wykonywana jest przeważnie w miejscowym znieczuleniu. W niektórych przypadkach mogą powstać małe siniaki po nakłuciu mikroigłami, za pomocą których podawany jest środek. Wiele Pacjentek porównuje sam zabieg do ukąszenia owada.

Preparat (toksyna botulionowa) wykorzystywany jest nie tylko do usuwania zmarszczek mimicznych, znalazła także zastosowanie również w takich schorzeniach, jak:
  • nadpotliwość,
  • bruksizm,
  • leczenie migreny.

Przeciwskazania

Ciąża lub karmienie piersią, nadwrażliwość na któryś ze składników. Przeciwwskazaniem może być również zażywanie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi.

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Efekty zastosowania terapii toksyną botulinową są zależne od ilości podanego preparatu oraz czynników dodatkowych, jak np. pory roku oraz stanu skóry. Średnio efekt utrzymuje się około od 3 do 6 miesięcy.