Medycyna tradycyjna

Stomatologia zachowawcza

W Praktident Medical Clinic we Wrocławiu i w Bolesławcu obejmuje pełną opieką stomatologiczną dorosłych jak i dzieci, z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii stosowanych przez naszych lekarzy.

Usługom z zakresu stomatologii zachowawczej nadajemy w klinice zupełnie nowy wymiar, nieustannie modyfikujemy i ulepszamy je. Ważne są trzy aspekty:
  • Nieustannie wychodzimy o krok przed potrzebami i oczekiwaniami Pacjentów, by móc szybko i skutecznie na nie reagować.
  • Po drugie – techniki w Praktident Medical Clinic muszą być w pełni zintegrowane z pozostałymi, nowatorskimi technologiami, stosowanymi w innych dziedzinach, w których się specjalizujemy - używamy najnowszych materiałów, stawiamy duży nacisk na ich biokompatybilność - by nie tylko odbudowywały jego strukturę anatomiczną ale także funkcjonalną (wymiana niezbędnych minerałów pomiędzy wypełnieniem a zębem).
  • I najistotniejsze – naszym priorytetem jest ogólne zdrowie zębów i całego organizmu, co jest wymagane podczas dalszego leczenia, np.stomatologii estetycznej.

Leczenie zachowawcze ma na celu zapobieganie i leczenie chorób jamy ustnej i zębów w celu zachowania prawidłowej funkcji narządu żucia, a tym samym przebiegu procesów toczących się w dalszych odcinkach układu pokarmowego. Obejmuje leczenie chorób zębów i dziąseł wywołanych przez próchnicę, które mogą stać się bezpośrednią przyczyną chorób miazgi, ozębnej, kości szczęk, dziąseł i przyzębia, i które mogą stanowić wrota zakażenia dla całego organizmu prowadzące do powikłań ogólnoustrojowych.Dlatego jest to kluczowa część stomatologii. Zanim przystąpi się do leczenia zachowawczego lekarz prowadzący może zlecić wykonanie zdjęcia kontrolnego - pantomograficznego, celowanego bądź tomografii komputerowej 3D by móc dokładnie zdiagnozować danego zęba lub grupę zębów wymagającą leczenia. Wszelkie badania można wykonać na miejscu.