Medycyna cyfrowa

Stomatologia cyfrowa

Medycyna cyfrowa, na której głównie polegamy w naszej codziennej pracy z pacjentami, otwiera wiele nowych możliwości nie tylko w protetyce, lecz także w leczeniu zachowawczym i ortodontycznym, pozwalając nam osiągnąć precyzję niespotykaną dotąd w stomatologii. Dzięki zaawansowanym technologiom możemy zaproponować pacjentom naszego gabinetu uzupełnianie protetyczne wykonywane bez tradycyjnych odcisków, które są dla Pacjentów dyskomfortowe.

Cyfrowy skaner dokładnie skanuje jamę ustną, a na podstawie skanu tworzone są e-wyciski, które następnie trafiają do laboratorium, gdzie wykonywane są uzupełnienia. Metoda pozwala na precyzyjne odwzorowanie uzupełnień z dokładnością nawet do 0,2 mikrometra! Prace protetyczne w oparciu o skan są wytwarzane w pełni cyfrowo - są bowiem frezowane (np. przy wykonywaniu pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych) w systemie CAD/CAM. Dla pacjentów korzystających z naszych usług wykonujemy m.in. korony i mosty pełnoceramiczne oraz protezy.

Uzupełnienia projektowane cyfrowo w technologii CAD/CAM

Technologia cyfrowa, w tym także ta oparta na systemach CAD/CAM, coraz częściej wspiera naszych protetyków w codziennej pracy. Metoda cyfrowego uzupełniania protetycznego jest szybsza oraz dokładniejsza od tradycyjnych sposobów wykonywania koron czy mostów.

Invisalign - cyfrowa ortodoncja

Dzięki cyfrowemu leczeniu wad zgryzu systemem Invisalign, pacjenci mogą korzystać z najnowocześniejszej metody leczenia ortodontycznego. Korekcja uśmiechu, bazująca na innowacyjnej technologii, to odejście od tradycyjnych aparatów ortodontycznych na rzecz niewidocznych nakładek dobranych indywidualnie dla Pacjenta. To także większa przewidywalność i estetyka - dlatego w naszej Klinice wykonasz tylko cyfrowo aparat.

Tomografia stomatologiczna 3D

Nowoczesna pracownia tomografii stomatologicznej 3D pozwala nam na dokładniejsze diagnozowanie pacjentów, a co za tym idzie, dobranie indywidualnie dopasowanego programu leczenia. Diagnostyka obrazowa i RTG odbywa się u nas przy użyciu zaawansowanych technologicznie urządzeń pozwalających na dostrzeżenie zmian niewidocznych na tradycyjnych zdjęciach 2D.

Protetyka stomatologiczna

Zadaniem protetyki stomatologicznej jest odtworzenie prawidłowej czynności i budowy układu stomatologicznego pacjenta. W naszej codziennej pracy staramy się wspierać naszych pacjentów oraz proponować najdogodniejsze formy nowoczesnego leczenia. Także w tej dziedzinie zostały poczynione postępy mające na celu digitalizację oraz większą estetykę. W Klinice wykonujemy rozmaite konstrukcje protetyczne: od protezy akrylowej do protetyki na implantach.