Medycyna cyfrowa

Uzupełnienia projektowane cyfrowo w technologii CAD/CAM

Korony i mosty oraz inne stałe uzupełnienia protetyczne wykonywane w pełni cyfrowo, koniec z tradycyjnymi wyciskami !

Praktident Medical Clinic wychodząc naprzeciw oczekiwaniu Pacjentów uruchomił system wykonywania uzupełnień protetycznych wykonywanych komputerowo. Koniec z długim oczekiwaniem na stałe uzupełnienia protetyczne oraz niekomfortowych dla Pacjenta tradycyjnych wyciskach. Wyciski wykonywane są cyfrowo za pomocą specjalnego urządzenia dokonującego rejestracji jamy ustnej Pacjenta. Następnie pobrane e-wyciski są przesyłane do laboratorium celem wykonania uzupełnień protetycznych.

Rozwiązanie e-wycisku posiada wiele zalet:
  • tradycyjny wycisk jest eliminowany – koniec z oczekiwaniem na pobranie wycisków szczęki i żuchwy.
  • e-wyciski są niezwykle dokładne – dokładność do 0,2 mikrometra.
  • wysoka precyzja wykonania prac protetycznych uzyskana dzięki obróbce poprzez frezowanie
  • pełnoceramiczne prace protetyczne wykonane w systemie CAD/CAM są niezwykle trwałe, stabilne kolorystycznie i biokompatybilne.


Możliwe do wykonania uzupełnienia protetyczne :
  • korony i mosty pełnoceramiczne,
  • inlay, onlay, overlay,
  • korony i mosty cyrkonowe,
  • korony tymczasowe.

Invisalign - cyfrowa ortodoncja

W Praktident Medical Clinic stawiamy tylko na nowoczesne i innowacyjne metody leczenia. W zakresie ortodoncji i korekcji rozmaitych wad zgryzu proponujemy jedyną w swoim rodzaju leczenie INVISALIGN – leczenie pozbawione klasycznych aparatów założonych na stałe.

TRANSPARENT BRACES. INVISALIGN SYSTEM - JURMALA RIGA


Koniec z problemami podczas jedzenia pokarmów i codziennej pielęgnacji jamy ustnej ! Invisalign pozwoli Tobie na leczenie ortodontyczne bez większych wyrzeczeń jak to ma właśnie leczenie aparatami tradycyjnymi.


Zatem, jak widzisz leczenie metodą Invisalign przynosi więcej korzyści niż metodą tradycyjną.

Masz dodatkowe pytania ? Nie jesteś pewien czy ta metoda jest dla Ciebie ? Skorzystaj z konsultacji stomatologicznej w naszej Klinice aby przekonać się czy leczenie metodą Invisalign jest optymalną metodą.

Tomografia stomatologiczna 3D

Zapraszamy do pracowni RTG Praktident Medical Clinic, w której przy użyciu najnowocześniejszej aparatury wykonujemy rentgenodiagnostykę.

Cyfrową diagnostykę rentgenowską wykonujemy przy użyciu:

Planmeca ProOne

ProOne jest aparatem RTG wykonującym zdjęcia panoramiczne. Łączy w sobie cechy pozwalające zmniejszyć dawkę promieniowania dla Pacjenta (Autodose) i zapewnić wysoką jakość obrazu. Umożliwia dostosowanie czasu ekspozycji do oczekiwanej jakości zdjęcia – od obrazowania poglądowego do dokładnych obrazów diagnostycznych. W trybie dziecięcym posiada zmniejszony zakres obrazowania i niższą dawkę dla małego Pacjenta. Cyfrowe przechwytywanie obrazu i jego obróbka pozwalają zapewnić najniższy poziom promieniowania.

Jakość uzyskiwanych zdjęć przez aparat ProOne, w porównaniu do innych tego typu dostępnych urządzeń RTG należy do najlepszych na rynku.

RTG pantomograficzny (zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny), popularnie nazywany „panoramą”, gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów Pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest niezbędne do leczenia implantologicznego oraz ortodontycznego.

Planmeca ProSensor

RVG (radiowizjografia, zdjęcia rtg punktowe zębów tzw. rentgen punktowy), czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania, co umożliwia wykonywanie bez ryzyka wielu zdjęć wszystkim Pacjentom łącznie z dziećmi.

Zdjęcia RTG zębów wykonywane w Praktident Medical Clinic charakteryzują się doskonałą jakością. Obraz jest rejestrowany przez specjalny elektroniczny czujnik o niewielkich rozmiarach, który jest umieszczany w jamie ustnej Pacjenta w specjalnym trzymadełku. Dzięki wyeliminowaniu kliszy RTG o dużych wymiarach i ostrych krawędziach znacznie łatwiej można wykonać wysokiej jakości zdjęcie u Pacjentów z odruchem wymiotnym.

Obraz uzyskiwany za pomocą RVG jest w formie cyfrowej dzięki czemu można poddać go specjalistycznej analizie diagnostycznej, co było niemożliwe w przypadku klasycznych zdjęć RTG na kliszach. Analiza komputerowa umożliwia m.in. wykonanie pomiarów bezpośrednio na zdjęciu zarówno odległości jak i kątów, densytometrię (pomiar gęstości) oraz płynną regulację parametrów ekspozycji zdjęcia (kolor, kontrast, jasność, nasycenie, przejście negatyw-pozytyw).

Prosensor jest aparatem służącym do wykonania małych, punktowych zdjęć rentgenowskich, które umożliwiają ocenę i diagnozowanie zębów stałych i mlecznych, okolicznej struktury kostnej oraz miękkiej tkanki, uzębienia i dziąseł, uwidaczniając np. zęby nadliczbowe i uszkodzone, narzędzia podczas przeprowadzenia leczenia kanałowego oraz zmiany chorobowe w czasie leczenia zachowawczego.

Protetyka stomatologiczna

Protetyka jest jedną z dynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się ona uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia. Ważną funkcją, jaką pełni protetyka estetyczna, jest też poprawa wyglądu zębów. Niepełne uzębienie niesie bowiem negatywne skutki nie tylko dla zdrowia, ale też codziennego funkcjonowania oraz samopoczucia. Na skutek utraty zębów na twarzy tworzą się zmarszczki, rysy stają się mniej regularne, przeistacza się również profil, nabierając kształtu typowego dla podeszłego wieku.

Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd twarzy ma kluczowe znaczenie dla naszych kontaktów osobistych lub zawodowych. Umożliwimy Państwu przywrócenie pięknego, szczerego uśmiechu. W Praktident Medical Clinic korzystamy z rozwiązań, przywracających nie tylko piękno, lecz również wytrzymałość, komfort i wygodę.

Dzisiejsza protetyka estetyczna oferuje różnorodne i użyteczne rozwiązania – mosty porcelanowe, protezy szkieletowe (także bezklamrowe z zasuwami, zatrzaskami, koronami teleskopowymi) czy implanty. Przebarwione lub nieprawidłowo ulokowane zęby również nie stanowią problemu. Możliwa jest ich korekta oraz przebudowa. Z kolei stomatologia odtwórcza daje możliwość odbudowy braków w uzębieniu. Każdą niedogodność – złamany ząb, nieestetyczne, duże wypełnienie, starte zęby, braki w uzębieniu itp. – może rozwiązać skuteczna protetyka.