Medycyna tradycyjna

Implantologia

Dlaczego akurat implanty ?

Rozważając wszystkie metody odbudowania utraconego zęba/zębów uznaje się, iż implantacja jest rozwiązaniem gwarantującym szereg korzyści :
  • przywracają pacjentowi piękny, pewny uśmiech
  • są biokompatybilne,
  • implanty w perfekcyjny sposób naśladują naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilność zespolonych z nimi koron-umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów
  • implanty nie wymagają preparacji zębów sąsiednich (jak w przypadku mostów)
  • implanty są rozwiązaniem stałym, niewyjmowalnym-zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny
  • nie powodują zjawiska zanikania kości w miejscu utraconego zęba (brak uzupełnienia utraconego zęba powoduje zanikanie kości w danym miejscu oraz jego obrębie)

Każdy pacjent, który zgłasza się do Praktident Medical Clinc we Wrocławiu celem rekonstrukcji pojedynczego czy też wszystkich utraconych zębów, poddawany jest pełnej procedurze przygotowawczej, podczas której dokonujemy analizy możliwości przeprowadzenia zabiegu implantacji, a także późniejszej odbudowy protetycznej.

Co to są implanty zębów ?

Implanty zębów – to metoda uzupełniania braków zębowych, rozwijająca się i udoskonalana od lat. Polecana jest osobom, które w wyniku chorób, urazów lub z innych powodów utraciły ząb wraz z korzeniem i jedynym ratunkiem jest wszczepienie tytanowego korzenia, a następnie osadzenie na nim korony, mostu lub protezy. Uzyskujemy w ten sposób uzupełnienie protetyczne najwyższej jakości, które daje maksymalny komfort pacjentowi przy zachowaniu wytrzymałości odpowiadającej prawdziwym zębom.

Implant stomatologiczny to tytanowy element, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba, służący następnie do uzupełnień protetycznych: koron zębowych, mostów uzupełniających ubytki kilku zębów oraz dla polepszenia komfortu użytkowania wyjmowanych protez zębowych.

Przy odpowiedniej dbałości o higienę można zachować implant do końca życia.

Atrakcyjne zęby o naturalnym wyglądzie sprawiają, że wyglądamy i czujemy się świetnie. Dają nam naturalną pewność siebie w chwilach, kiedy jej potrzebujemy.

Różnorodność stosowanych systemów w implantologii pozwala na dopasowanie indywidualnie dla każdego pacjenta implanta. Posiadamy w ofercie różne dostępne na rynku systemy : Straumann, MIS, Neobiotech.

Chirurgia stomatologiczna

W Praktident Medical Clinic możecie Państwo skorzystać z oferty leczenia chirurgicznego.

W dzisiejszych czasach chirurgia stomatologiczna umożliwia nie tylko usuwanie (np. „ósemek”), ale w znacznie większym zakresie utrzymanie zębów, objętych różnymi procesami chorobowymi. Wykonywane przez nas takie zabiegi, jak resekcje wierzchołków korzeni czy usuwanie torbieli, odtwarzanie ubytków w kości (podsypywanie za pomocą materiałów kościotwórczych) pozwalają na uratowanie zębów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać usunięte.

Znaczna część zabiegów polega na przygotowaniu pacjenta do dalszego leczenia specjalistycznego, np. protetycznego, czy ortodontycznego. Każdy zabieg wymaga niezwykłej precyzji i znajomości profesjonalnych technik chirurgicznych.

W Praktident Medical Clinic pracują specjaliści, którzy wykonują pełny zakres zabiegów chirurgicznych, począwszy od ekstrakcji, aż do zamontowania implantu. Nasi lekarze chirurdzy współpracują z ortodontami wykonując zabiegi niezbędne do dalszej części leczenia specjalistycznego, wykonują wiele zabiegów z pogranicza chirurgii i periodontologii oraz zajmują się przygotowaniem jamy ustnej do leczenia protetycznego.

Stomatologia estetyczna

Zdrowe lub wyleczone zęby niejednokrotnie odbiegają od ideału, są przyciemnione, przebarwione lub mają brzydki kształt, a to psuje samopoczucie pacjenta i nie pozwala mu swobodnie się uśmiechać. Coraz większa liczba pacjentów zwraca uwagę na kolor, kształt swoich zębów, obecność przebarwień. W dzisiejszych czasach nie wystarczy, aby zęby były zdrowe. Muszą również estetycznie wyglądać.

Aby przywrócić piękny uśmiech mamy do dyspozycji szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej – od podstawowych (zabiegi higienizacyjne -usuwanie osadu i kamienia (poprzez zabieg piaskowania i scalingu), po korygowanie kształtu zęba licówkami kompozytowymi lub porcelanowymi. Jeżeli ząb jest bardziej zniszczony proponujemy nakładanie uzupełnień typu inlay lub onlay (na zęby trzonowe i przedtrzonowe), zaś w przypadku znacznych ubytków możemy wykonać mosty, protezy oraz implanty.

Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur stomatologicznych, skierowana do najbardziej wymagających pacjentów. Oferujemy szeroki wachlarz usług stomatologicznych poprawiających wygląd uzębienia. Korzystając z najnowszych technologii dentystycznych przywracamy nie tylko piękny uśmiech, ale także tworzymy nowy image, a w konsekwencji większą pewność siebie, lepszą samoocenę i nową jakość stosunków międzyludzkich.

Proces tworzenia nowej, perfekcyjnej estetyki składa się z wielu elementów, dlatego każdy Pacjent naszej Kliniki może skorzystać ze specjalistycznej porady, podczas której wspólnie z lekarzem ustali najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Nowością w stomatologii estetycznej jest DSD - Digital Smile Design - cyfrowe projektowanie uśmiechu.

od teraz Ty Pacjencie wespół z lekarzem możecie stworzyć idealną wizję Twojego uśmiechu, która doczeka się realizacji. W DSD używamy tylko najnowszych zdobyczy technologii - skanera 3D, specjalistycznego oprogramowania, drukarek stomatologicznych oraz wykonujemy specjalistyczne zdjęcia do zaplanowania leczenia. 

Stomatologia zachowawcza

W Praktident Medical Clinic we Wrocławiu i w Bolesławcu obejmuje pełną opieką stomatologiczną dorosłych jak i dzieci, z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii stosowanych przez naszych lekarzy.

Usługom z zakresu stomatologii zachowawczej nadajemy w klinice zupełnie nowy wymiar, nieustannie modyfikujemy i ulepszamy je. Ważne są trzy aspekty:
  • Nieustannie wychodzimy o krok przed potrzebami i oczekiwaniami Pacjentów, by móc szybko i skutecznie na nie reagować.
  • Po drugie – techniki w Praktident Medical Clinic muszą być w pełni zintegrowane z pozostałymi, nowatorskimi technologiami, stosowanymi w innych dziedzinach, w których się specjalizujemy - używamy najnowszych materiałów, stawiamy duży nacisk na ich biokompatybilność - by nie tylko odbudowywały jego strukturę anatomiczną ale także funkcjonalną (wymiana niezbędnych minerałów pomiędzy wypełnieniem a zębem).
  • I najistotniejsze – naszym priorytetem jest ogólne zdrowie zębów i całego organizmu, co jest wymagane podczas dalszego leczenia, np.stomatologii estetycznej.

Leczenie zachowawcze ma na celu zapobieganie i leczenie chorób jamy ustnej i zębów w celu zachowania prawidłowej funkcji narządu żucia, a tym samym przebiegu procesów toczących się w dalszych odcinkach układu pokarmowego. Obejmuje leczenie chorób zębów i dziąseł wywołanych przez próchnicę, które mogą stać się bezpośrednią przyczyną chorób miazgi, ozębnej, kości szczęk, dziąseł i przyzębia, i które mogą stanowić wrota zakażenia dla całego organizmu prowadzące do powikłań ogólnoustrojowych.Dlatego jest to kluczowa część stomatologii. Zanim przystąpi się do leczenia zachowawczego lekarz prowadzący może zlecić wykonanie zdjęcia kontrolnego - pantomograficznego, celowanego bądź tomografii komputerowej 3D by móc dokładnie zdiagnozować danego zęba lub grupę zębów wymagającą leczenia. Wszelkie badania można wykonać na miejscu. 

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe nawet podczas 1 wizyty* !

Nowoczesne leczenie kanałowe wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużego doświadczenia po stronie stomatologa. W naszej Kinice mają Państwo pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone profesjonalnie i bezboleśnie. Dysponujemy aparaturą, która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia (radiowizjografia, rentgen panoramiczny) oraz mikroskopem, który jest obecnie najbardziej zawansowanym technologicznie sprzętem przeznaczonym do tego typu zabiegów.

W przypadku leczenia kanałowego ogromne znaczenie ma szczegółowe rozpoznanie struktur korzeniowych, odnalezienie dodatkowych kanałów, ustalenie nietypowości w budowie zęba (zakrzywione korzenie, zarośnięte kanały, przewężenia). Przy pomocy mikroskopu powiększającego obraz ponad 20-krotnie, lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg z dokładnością niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu metody tradycyjnej.

Leczenie pod mikroskopem odbywa się po izolacji zęba (za pomocą koferdamu) od śliny co pozwala na zminimalizowanie infekowania kanałów śliną i uniemożliwia dostawanie się preparatów używanych podczas leczenia kanałów do jamy ustnej. Po opracowaniu kanałów są one wypełniane ciepłą gutaperką, co umożliwia jej zapłynięcie do kanałów bocznych. Po zakończonym leczeniu wkazane jest zamontowanie wkładu koronowo-korzeniowego i odbudowa zęba (np. koronę).

Dzięki udoskonalaniu technik endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować. Wielu pacjentów mając złe doświadczenia związane z leczeniem kanałowym często staje przed dylematem: leczyć czy usunąć? To drugie rozwiązanie jest nieodwracalne i powinno się je traktować jako ostateczność. Staramy się, aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie i komfortowe. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

*-ilość wizyt oraz ich długość zależą od złożoności przypadku i są dobierane indywidualnie.