Medycyna cyfrowa

Protetyka stomatologiczna

Protetyka jest jedną z dynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się ona uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia. Ważną funkcją, jaką pełni protetyka estetyczna, jest też poprawa wyglądu zębów. Niepełne uzębienie niesie bowiem negatywne skutki nie tylko dla zdrowia, ale też codziennego funkcjonowania oraz samopoczucia. Na skutek utraty zębów na twarzy tworzą się zmarszczki, rysy stają się mniej regularne, przeistacza się również profil, nabierając kształtu typowego dla podeszłego wieku.

Jak wiadomo, atrakcyjny wygląd twarzy ma kluczowe znaczenie dla naszych kontaktów osobistych lub zawodowych. Umożliwimy Państwu przywrócenie pięknego, szczerego uśmiechu. W Praktident Medical Clinic korzystamy z rozwiązań, przywracających nie tylko piękno, lecz również wytrzymałość, komfort i wygodę.

Dzisiejsza protetyka estetyczna oferuje różnorodne i użyteczne rozwiązania – mosty porcelanowe, protezy szkieletowe (także bezklamrowe z zasuwami, zatrzaskami, koronami teleskopowymi) czy implanty. Przebarwione lub nieprawidłowo ulokowane zęby również nie stanowią problemu. Możliwa jest ich korekta oraz przebudowa. Z kolei stomatologia odtwórcza daje możliwość odbudowy braków w uzębieniu. Każdą niedogodność – złamany ząb, nieestetyczne, duże wypełnienie, starte zęby, braki w uzębieniu itp. – może rozwiązać skuteczna protetyka.