Porady

Złamany ząb

Wypadki chodzą po ludziach! Złamany ząb błyskawicznie naprawimy w klinice Praktident Medical Clinic. Odwiedź naszą stronę internetową Zapraszamy!

Chociaż w zdecydowanej większości przypadków choroby jamy ustnej spowodowane są kwestią zaniedbania higieny tego miejsca lub braku regularnych wizyt stomatologicznych, bardzo znanym problemem może być również złamany ząb – wynik nieszczęśliwego zdarzenia. Życie pisze różne scenariusze, a na wszystkie odpowiednio reagują stomatolodzy Praktident Medical Clinic. Złamany ząb to nie koniec świata. Zwłaszcza, że w naszym centrum medycznym korzystamy wyłącznie z nowoczesnych dobrodziejstw współczesnej techniki. W mgnieniu oka rozwiążemy taki problem!

Przyczyn łamania się zębów jest naprawdę wiele. Na większość nie mają Państwo wpływu…
Ale to nie jest reguła! Złamany ząb stanowi dolegliwość, która może dotyczyć praktycznie każdego. Dosłownie, ponieważ powodów, przez które powstaje ta mało estetyczna zmiana w jamie ustnej jest naprawdę sporo. Ich wymienienie można rozpocząć od uprawniania różnego rodzaju sportów. I to niezależnie od tego, czy są one ekstremalne, czy też nie. Złamanie zęba potrafi powstać również w wyniku pechowego gryzu twardego elementu podczas jedzenia lub uderzenia. Jak widać, tego typu uszkodzenie może przytrafić się Państwu zupełnie przypadkowo. Warto jednak dbać o kondycję zębów. Wówczas będą one mocniejsze, mniej podatne na awarie pod tytułem: złamany ząb!

Pilna wizyta u specjalisty. Oto recepta na przywrócenie jamy ustnej do dawnego ładu
Możliwości ludzkiego organizmu są naprawdę duże. W zdecydowanej większości przypadków autoregeneracja dotyczy przecież złamanych kości, przeciętej skóry czy nawet obcinanych włosów. Niestety. Zęby nie mają zdolności do samodzielnego odtworzenia pierwotnego kształtu po złamaniu lub ukruszeniu. To zadanie dla doświadczonych specjalistów z zakresu stomatologii, które jednak może ułatwić sam Pacjent. Zauważyli Państwo element złamanego zęba? Proszę się nim zająć oraz dostarczyć na pierwszą wizytę. Dlaczego? Ponowne przyklejenie fragmentu zęba to powszechna praktyka, przynosząca niesamowity efekt wizualny. Jeżeli skorzystają Państwo z usług niezwykle doświadczonej kliniki, a taką bez dwóch zdań jest Praktident Medical Clinic we Wrocławiu bądź w Bolesławcu, po złamanym zębie nie będzie najmniejszego śladu. Co jednak w przypadku, kiedy przyklejenie utraconego fragmentu nie będzie możliwe podczas zabiegu stomatologicznego?

Złamany ząb a leczenie stomatologiczne. Podpowiadamy Państwu, jak należy postępować
Przyklejenie fragmentu złamanego zęba to tylko jedna z wielu skutecznych metod eliminowania mało estetycznych ubytków. Praktident Medical Clinic oferuje Państwu również wypełnienie bądź założenie korony, a nawet leczenie kanałowe w przypadku najbardziej skrajnych sytuacji. Jesteśmy w stanie zagwarantować profesjonalne leczenie, oparte o nowoczesną diagnostykę problemów!

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne