Porady

Resekcja korzenia wierzchołkowa

Leczenie kanałowe nie jest możliwe lub nie przynosi skutków? Praktident Medical Clinic zaprasza Państwa na wierzchołkową resekcję korzenia! Zapewniamy profesjonalne podejście!

Poważne choroby zębów oraz inne popularne dolegliwości pojawiające się w jamie ustnej potrafią przyprawić o wiele z pewnością nieprzyjemnych doznań. Zdecydowana większość z nich wywołana jest praktycznie na życzenie samych Pacjentów. Nieprawidłowa lub nieregularna higiena wcześniej wymienionych miejsc jest głównym powodem niekończących się wizyt w gabinetach dentystów lub stomatologów. W skrajnych przypadkach standardowe leczenie zapobiegawcze nie wystarcza. Aby móc stuprocentowo zażegnać problem, lekarz może zalecić leczenie kanałowe. Jeżeli ono nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, konieczne będzie wykonanie wierzchołkowej resekcji korzenia.

Czym dokładnie jest resekcja i kiedy zachodzi potrzeba wykonania takiego zabiegu?
Wykonywana przez dziąsło resekcja korzenia wierzchołkowa nazywana jest również apikotomią. Mimo, iż sama nazwa wskazuje na poważną ingerencję chirurgiczną, to tak naprawdę niewielki zabieg, podczas którego usuwa się samą końcówkę korzenia zęba. Powstałą w tym miejscu lukę uszczelnia się wybranym kompozytem. Nasza placówka Praktident Medical Clinic zaproponuje Państwu rozwiązanie idealne pod każdym względem: bezpieczne dla organizmu, estetyczne oraz wytrzymałe. Do takich należy chociażby materiał biokompatybilny, alternatywa dla amalgamatu czy innych wypełnień.

Resekcja korzenia wierzchołkowa to zabieg rekomendowany w sytuacji, kiedy lekarz stomatolog wykryje przeciwwskazania do przeprowadzania leczenia kanałowego lub taka metoda nie przynosi oczekiwanych skutków interwencji specjalistów. Blokadę możliwości wykonania powszechnie stosowanego leczenia kanałowego stanowi zazwyczaj nieodpowiedni stan kliniczny zęba. Jasnym sygnałem do realizacji apikotomii okazuje się także ponowne zainfekowanie zęba leczonego wcześniej metodą endodyczną. Resekcja korzenia wierzchołkowa w takich przypadkach to jedyna szansa na uratowanie chorego zęba.

Resekcja korzenia wierzchołkowa w Praktident to gwarancja profesjonalizmu!
W branży stomatologicznej działamy już od wielu lat, a główną misją pracowników Praktident Medical Clinic jest zagwarantowanie Państwu możliwości kompleksowego leczenia popularnych problemów, rozwijających się w jamie ustnej. Przeprowadzona u nas resekcja korzenia to zabieg chirurgiczny całkowicie nieinwazyjny. Dokładamy wszelkich starań, aby był on także bezbolesny. Pracę naszych specjalistów z zakresu endodoncji doceniają także najbardziej wymagający Pacjenci. W wielu przypadkach resekcja korzenia jest ostatecznością i alternatywą dla mało skutecznego leczenia kanałowego zębów. Nie muszą Państwo obawiać się takiej metody.  Praktident Medical Clinic pomoże w zatrzymaniu rozwoju zakażenia, co ograniczy ryzyko ponownej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dobro Pacjentów zawsze stawiamy na pierwszym miejscu!

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne