Porady

kobieta w ciąży u stomatologa

Kobieta w ciąży u stomatologa to temat, który ogromną ilość wątpliwości u każdej przyszłej mamy. Kiedy wizyta będzie bezpieczna? Centrum Praktident Medical Clinic wyjaśnia!

Co do tego nie można mieć nawet najmniejszych wątpliwości! Ciąża to bez dwóch zdań jeden z najbardziej niezapomnianych okresów w życiu każdej kobiety. Podczas dziewięciomiesięcznego oczekiwania na potomstwo, warto jednak pamiętać o regularnej oraz prawidłowej higienie jamy ustnej. Wbrew wielu opiniom, odwiedzenie stomatologa w stanie błogosławieństwa w większości przypadków będzie całkowicie bezpieczne dla maluszka oraz samej matki. Kiedy bez obaw można umówić taką wizytę, a w jakich konkretnych sytuacjach należy się wstrzymać? Doświadczeni eksperci z centrum Praktident Medical Clinic rozwiewają wszystkie Państwa wątpliwości. Kobieta w ciąży u stomatologa? Rozprawiamy się z popularnymi w internecie mitami.

Dbanie o nienaganny stan jamy ustnej to podstawowy obowiązek każdej ciężarnej kobiety!
Wokół regularnych wizyt u stomatologów w trakcie ciąży urosło wiele nieprawdziwych historii. Przez zdecydowaną większość z nich przyszłe matki z ogromną dawką sceptyzmu podchodzą do kwestii leczenia stomatologicznego w trakcie wyczekiwania na poród. Rzeczywistość okazuje się być jednak zupełnie inna. To nie sama wizyta, a ich brak może być groźny dla zdrowia dziecka! Kobieta w ciąży u stomatologa może leczyć zęby bez obawy o bezpieczeństwo maluszka. Wiele doświadczonych specjalistów, jakich mogą Państwo znaleźć w Praktident Medical Clinic, świetnie wiedzą, w jaki sposób można pomóc pacjentce ciężarnej. Należy zapamiętać – ogólny stan zębów potrafi bezpośrednio wpływać na ciąże. Patogeny z jamy ustnej mogą być przenoszone na dziecko.

Mity wokół znieczuleń miejscowych. Kobieta w ciąży nie musi się ich obawiać
Kolejną bardzo popularną tezą powtarzaną w sieci jest mit o tym, że znieczulenie, które przeważnie towarzyszy poważniejszemu leczeniu stomatologicznemu, jest szkodliwe dla dziecka. To absolutna nieprawda! Zwłaszcza, że zazwyczaj specjaliści stosują wyłącznie znieczulenie miejscowe, niosące praktycznie zerowe zagrożenie dla ciąży. Każda kobieta musi jednak pamiętać o tym, żeby lekarz prowadzący zabieg został poinformowany o konieczności dopasowania odpowiedniego środku. Nie muszą Państwo obawiać się także dawek. Te stosowane w branży stomatologicznej z pewnością nie są toksyczne. Podobna teza stawiana jest w zestawieniu z popularnymi antybiotykami czy nawet z lekami przeciwbólowymi. W obu przypadkach również należy traktować je w kategorii mitów. 

Kobieta w ciąży u stomatologa może BEZPIECZNIE wykonać:

  • fluoryzację zębów
  • leczenie ubytków próchnicowych
  • niezbędne ekstrakcje zębów
  • leczenie endodontyczne
  • leczenie periodontyczne
  • diagnostykę (zdjęcia radiologiczne)
  • zabieg pod znieczuleniem miejscowym
  • kanałowe leczenie zębów

Zobacz również

Poprzednie
Następne