Porady

Implanty

W placówce Praktident Medical Clinic oferujemy Państwu implanty. To świetny sposób na uzupełnienie dosłownie każdej luki w uzębieniu. Zapraszamy na specjalistyczne zabiegi.

Braki w uzębieniu mogą być powodem nieszczęśliwego wypadku bądź nawet regularnego braku dbania o odpowiednią higienę jamy ustnej. W każdym z tych przypadków możemy zaproponować Państwu nowoczesne implanty, do złudzenia przypominające naturalne zęby. Doskonale wiemy, że wszelkiego rodzaju luki na dolnym bądź górnym łuku może powodować u Państwa spory poziom dyskomfortu podczas codziennego funkcjonowania. Nasza oferta na nowoczesne implanty oraz doświadczony, wykwalifikowany personel rozwiązują od ręki tego typu problemy.

Czym są implanty proponowane przez Praktident Medical Clinic?
Implanty są idealną alternatywą dla korzenia zęba, utraconego w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choćby choroby. Implant przyjmuje formę kilkumilimetrowej śruby. Zazwyczaj wykonuje się je z tytanu lub wysokiej klasy cyrkonu. Ważną częścią każdego uzupełnienia są elementy protetyczne: mosty lub implantokorony. Nowoczesna stomatologia pozwala tworzyć pierwszorzędnej jakości komponenty, do złudzenia przypominającego naturalny ząb. Organizm człowieka traktuje implanty jako kości, dlatego są one przyjmowane bez większych problemów. W naszych gabinetach możemy Państwu zaproponować leczenie dopasowane do konkretnych potrzeb Pacjenta. Zapraszamy!

Dlaczego warto stosować implanty podczas leczenia stomatologicznego?
Mogłoby się wydawać, że implanty są uzupełnieniem pełniącym wyłącznie funkcję estetyczną w jamie ustnej człowieka. Tymczasem dla naszych Pacjentów polecane są tego typu komponenty ze względu na aspekt zdrowotny. Brak błyskawicznej naprawy ubytków w uzębieniu bezpośrednio wpływa na kilka powikłań. Mowa tutaj o zapadaniu oraz całkowitemu zanikaniu kości. To może powodować masę kolejnych komplikacji. Na zasadzie domina zęby mają zdolność do relatywnie szybkiego przemieszczania się po łuku. Jak nie trudno się domyślić, brak implantów to bardzo prosta droga do wad zgryzu lub konieczności późniejszej interwencji specjalistów chirurgów. W klinice Praktident zaoferujemy Państwu leczenie przy pomocy implantów, które uchroni Państwa przed negatywnymi skutkami naturalnego przesuwania się zębów w wyniku luki na łuku.

Ile trwa osadzanie implantów w jamie ustnej Pacjenta?
Wszystko uzależnione jest od wybranej metodyki, ilości koniecznych uzupełnień oraz od poziomu doświadczenia wybranych przez Państwa specjalistów stomatologów. Praktident Medical Clinic proponuje Państwu chociażby leczenie implanty w jeden dzień, gdzie nawet całkowite bezzębie zostanie wyeliminowane w zaledwie dwie wizyty w gabinecie. Niebagatelne znaczenie ma również odstęp czasu pomiędzy wstawianiem implantu a powstaniem ubytku. Szybciej goją się świeże rany, natomiast w przypadku dłuższej przerwy, konieczne będzie wykonanie zabiegu uzupełnienia tkanki.

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne