Porady

Implant porcelanowy

Nowoczesny wkład inlay porcelanowy wykonasz w naszej klinice  Praktident Medical Clinik. Zapraszamy do placówek we Wrocławiu i Bolesławcu. Umów się na wizytę już teraz!

Prawdopodobnie słyszeli już Państwo o innowacyjnej technologii leczenia ubytków zębowych w branży stomatologicznej. Inlay, bo o takiej metodzie mowa, stanowi doskonałą wręcz alternatywę dla dotychczas stosowanych uzupełnień. Warto jednak zapamiętać! Decyzja o stosowaniu wkładu inlay porcelanowego każdorazowo powinna być podejmowana przez doświadczonego lekarza stomatologa. Odtworzenie zębów trzonowych lub przedczłonowych musi poprzedzać diagnostyka. Szereg podstawowych badań oraz profesjonalna konsultacja stomatologiczna czeka już na Państwa w centrum Praktident Medical Clinik z siedzibą we Wrocławiu i Bolesławcu!

Przedstawiamy Państwu zalety uzupełnienia inlay – alternatywy dla tradycyjnych plomb
Wkład inlay porcelanowy to nowoczesna metoda leczenia stomatologicznego, która charakteryzuje się wysokim stopniem skuteczności w wypełnianiu rozległych ubytków zęba. Ogromnymi zaletami tego typu techniki są przede wszystkim aspekty imponującej wytrzymałości oraz estetyki. Dobrze stworzony wkład inlay będzie spełniał swoje zadanie przez ponad dekadę! Dodatkowo, realizowane w Praktident Medical Clinic wypełnienia porcelanowe wykazują się satysfakcjonującym poziomem odporności na ścieranie, nie ulegają odbarwieniom i doskonale odwzorowują naturalne uzębienie!

Procedura wykonania wypełnienia inlay krok po kroku
Wykonywany przez protetyka wkład inlay porcelanowy w sposobie tworzenia i leczenia jota w jotę przypomina dobrze znaną każdemu pacjentowi metodę wypełnienia tradycyjnego bądź nawet plombowanie. Podczas pierwszego etapu wdrażania nowoczesnej technologii inlay wykonuje się odcisk chorego zęba za pomocą specjalistycznej masy plastycznej. Zanim na Państwa zębie pojawi się wkład inlay, każdy stomatolog umieszcza w miejsce ubytku zwykłą plombę. Do jednak tylko krótkoterminowe rozwiązanie, ponieważ już podczas drugiej wizyty przechodzi się do montażu wypełnienia typu inlay na leczonym zębie. W tym przypadku warto mieć na uwadze fakt, że taki komponent musi idealnie pasować nie tylko do leczonej wyrwy, ale również do sąsiadujących z nią zębów.

Jak wygląda leczenie stomatologiczne z zastosowaniem uzupełnienia inlay?
Z całą pewności nie należy ono do najbardziej skomplikowanych! Każdy pacjent powinien być przygotowany na to, że terapia stomatologiczna przy pomocy nowoczesnej technologii inlay będzie wymagała minimum dwukrotnego stawienia się u specjalisty. Pierwsza wizyta polega na wcześniej wspomnianym pobraniu odcisku, natomiast druga przeznaczona jest na montaż uzupełnienia i na często niezbędne poprawki względem ułożenia do sąsiadujących zębów. Pod tym względem inlay stanowi metodę o wiele bardziej czasochłonną dla protetyka i pacjenta. Warto jednak zdecydować się na takie poświęcenie. Wkład inlay porcelanowy prezentuje się zdecydowanie lepiej od zwykłej plomby, a i efektywność działania przemawia na korzyść innowacyjnego rozwiązania!

Zobacz również

Poprzednie
Następne