Porady

Higienizacja jamy ustnej

Higienizacja jamy ustnej w Praktident Medical Clinic to zupełnie bezbolesne zabiegi stomatologiczne, które umożliwiają Państwu osiągnięcie efektu hollywoodzkiego uśmiechu!

W dzisiejszych czasach, zdrowe oraz nienagannie wyglądające zęby stanowią wizytówkę każdego człowieka. To nie podlega nawet najmniejszej dyskusji. Nikogo chyba nie może dziwić fakt, że higienizacja jamy ustnej cieszy się ostatnimi laty tak dużą popularnością wśród Pacjentów, którzy odwiedzają specjalistyczne placówki stomatologiczne. W naszej klinice Praktident zaproponujemy Państwu higienizację, dzięki której efekt pięknych i zdrowych zębów będzie możliwy!

Higienizacja jamy ustnej w trzech prostych krokach
Zupełnie bezbolesne oraz całkowicie nieinwazyjne zabiegi scalingu, piaskowania czy fluoryzacji stanowią w tej chwili absolutną podstawę utrzymywania zębów w odpowiedniej czystości. Klinika stomatologiczna Praktident Medical Clinic zaleca wykonywanie wizyt higienizacyjnych minimum raz na kilka miesięcy, ale nie rzadziej niż raz na rok. Profesjonalnie wykonany zabieg przez bardzo doświadczonego dentystę może przynieść niesamowite efekty już po kilku tygodniach. Higienizacja jamy ustnej polecana jest również osobom z dużą nadwrażliwością.

Scaling – skuteczne usuwanie kamienia nazębnego
Niezależnie od wybranego gabinetu stomatologicznego, higienizacja jamy ustnej zawsze powinna rozpocząć się od scalingu, czyli mechanicznego bądź chemicznego usunięcia kamienia nazębnego. W centrum stomatologicznym Praktident Medical Clinic oferujemy nowoczesne metody scalingu, który wykonywany jest przy pomocy fal ultradźwiękowych. Innowacyjna maszyna wyposażona będzie dodatkowo w strumień wody, odpowiedzialny za chłodzenie oraz wypłukiwanie pozostałości już usuniętego kamienia. Współczesna medycyna stomatologiczna wyróżnia scaling naddziąsłowy – czyli usuwanie niechcianego kamienia z korony zęba lub scaling poddziąsłowy – skuteczna walka z kamieniem, znajdujący się pod powierzchnią dziąseł. Obie metody są zupełnie bezbolesne. Tym bardziej, jeżeli zdecydują się Państwo na wykonanie scalingu w renomowanej klinice Praktident!

Piaskowanie – oczyszczanie zębów za pomocą piaskarki
Higienizacja jamy ustnej oraz jej drugi etap! Podczas niego strumień piasku stomatologicznego pod odpowiednio dobranym ciśnieniem skutecznie usuwa przebarwienia z zębów. Piaskowanie poleca się zwłaszcza przy konieczności usunięcia potencjalnych ognisk zapalnych i po prostu ze względu na walory estetyczne. Większość Pacjentów odwiedzających Praktident Medical Clinic bardzo dobrze znosi zabieg piaskowania. Profesjonalnie wykonany z pewnością nie przysporzy bólu.

Fluoryzacja – wzmocnienie szkliwa zębów Pacjentów
Ostatnim krokiem profesjonalnej higienizacji jamy ustnej w naszej placówce stomatologicznej będzie fluoryzacja, czyli nic innego jak osadzenie na zębach silnie skoncentrowanej pianki bądź żelu, których zadaniem jest wzmocnienie szkliwa zębów czy chociażby zapobieganie próchnicy.

 

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne