Porady

Choroby dziąseł

Nieleczone, poważne choroby dziąseł mogą mieć bardzo przykre konsekwencje. Zapraszamy do Praktident Medical Clinic. Profesjonalnie zaopiekujemy się Państwa uśmiechem!

Choroby dziąseł, nazywane przez doświadczonych lekarzy stomatologów też chorobami przyzębia, mogą pociągać za sobą szereg negatywnych skutków. I mowa tutaj nie tylko o defektach w jamach ustnych. Nieleczone i postępujące z czasem choroby dziąseł powiązane są z mocnym zwiększeniem powikłań po chorobach serca, cukrzycy lub po przebiegu ciąży. Jak doskonale widać, konsekwencje zaniedbania pierwszych poważnych sygnałów ostrzegawczych, wysyłanych przez organizm, mogą być niezwykle poważne. W placówce stomatologicznej Praktident Medical Clinic nie dopuścimy do rozwoju choroby dziąseł. Państwa piękny uśmiech jest dla nas wartością nadrzędną. Zawsze!

Dlaczego choroby dziąseł nawiedzają naszych Pacjentów? Poznaj odpowiedź już teraz!
W zdecydowanej większości przypadków choroby dziąseł, podobnie jak inne powszechnie znane branży stomatologicznej problemy w jamie ustnej, wywoływane są przez bakterie, które występują w tym newralgicznym oraz wrażliwym miejscu. Zakażenie tkanki wokół zębów stanowi absolutnie podstawowy powód powstawania chorób przyzębia. Co ciekawe, we wczesnym stadium choroby dziąseł nie dają Pacjentowi dużo objawów. To dlatego ich wykrycie na pierwszych etapach będzie bardzo ciężkie. Zwłaszcza dla osób, które nie posiadają rozbudowanej wiedzy stomatologicznej. To dlatego polecamy regularne wizyty w Praktident Medical Clinic we Wrocławiu i Bolesławcu. Zaniedbanie konieczności dbania o higienę jamy ustnej, złe odżywianie i inne problemy medyczne uważane są za najpopularniejsze powody występowania choroby dziąseł u dorosłych i dzieci.

Nie mogą Państwo lekceważyć pierwszych symptomów. Po czym rozpoznać choroby dziąseł?
Jeżeli przy codziennym szczotkowaniu zębów pojawia się nawet nieznaczne krwawienie, jest to wyraźny sygnał i czerwona lampka ostrzegawcza dla każdego człowieka. Mogłoby się wydawać, że tak pozorna kwestia nie będzie miała negatywnych konsekwencji w przyszłości. Tymczasem krew po szczotkowaniu jamy ustnej może zwiastować poważne choroby dziąseł. Oprócz tego polecamy zwrócić uwagę na inne charakterystyczne symptomy. Wśród nich znajdą Państwo chociażby:

  • wyraźny obrzęk dziąseł
  • nieświeży oddech oraz uczucie metalicznego smaku
  • cofanie się linii dziąseł (optyczne wydłużanie zębów)
  • nienaturalnie głębokie kieszenie pomiędzy zębami a dziąsłami
  • poruszające się zęby

Praktident Medical Clinic zaopiekuje się Państwa zębami. Eliminujemy choroby dziąseł!
Państwa piękny oraz przede wszystkim zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy. W naszych dwóch klinikach na terenie Wrocławia oraz Bolesławca gwarantujemy kompleksową diagnostykę oraz leczenie przy pomocy nowoczesnych narzędzi. Jeżeli chodzi o choroby dziąseł, stomatolodzy z Praktident Medical Clinic proponują regularne wizyty kontrolne oraz higienizację jamy ustnej!

Zobacz również

Poprzednie
Następne