Porady

Choroba okluzyjna

Praktident Medical Clinic oferuje profesjonalną diagnostykę i leczenie chorób okluzyjnych. Szybkie rozpoznanie takiego problemu eliminuje ryzyko dolegliwości. Zapraszamy!

Niewielu pacjentów zdaje sobie z tego sprawę, ale choroba okluzyjna, nazywana również zgryzem urazowym, może być o wiele bardziej problematyczną kwestią od próchnicy oraz chorób przyzębia. Jeśli okluzja nie zostanie błyskawicznie rozpoznana i natychmiastowo leczona, mogą Państwo narazić się na liczne nieprzyjemności, do których trzeba zaliczyć migrenowe bóle głowy i zębów czy nawet pęknięcia koron i mostów protetycznych. Nasza klinika stomatologiczna Praktident Medical Clinic oferuje Państwu kompleksową diagnostykę, dzięki czemu choroba okluzyjna nie zdąży rozwinąć skrzydeł. Uniknięcie późniejszych powikłań zgryzu urazowego jest dla nas priorytetem.

Reakcja na pierwsze objawy, czyli klucz do sukcesu walki z chorobą okluzyjną
Z naszym centrum stomatologicznym Praktident powinni Państwo skontaktować się już podczas zauważenia pierwszych, poważnych symptomów zgryzu urazowego. Choroba okluzyjna przeważnie daje się rozpoznać po następujących czynnikach:

  • starte zęby w wyniku pocierania (najczęściej bruksizm)
  • uszkodzenia wcześniej wykonanych uzupełnień protetycznych
  • szumy w głowie lub słyszalne trzeszczenie żuchwy
  • regularne migrenowe bóle głowy oraz bóle zębów
  • zaawansowane zapalenie przyzębia
  • wyczuwalne drętwienie mięśni twarzy
  • nadwrażliwość termiczna

Lekceważenie istotnych sygnałów wysłanych przez organizm człowieka nigdy nie prowadzi do pozytywnego finału wielu chorób jamy ustnej. Jeżeli zauważają Państwo regularne występowanie wyżej wymienionych symptomów, zalecamy błyskawiczną wizytę u lekarza-stomatologa. W naszej klinice Praktident podchodzimy każdorazowo w sposób indywidualny do przypadków podejrzenia zgryzu urazowego. Przy pomocy wyłącznie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego wykonujemy podstawowy zestaw badań oraz nakreślamy plan skutecznego leczenia.

Dlaczego choroba okluzyjna to powszechny problem stomatologiczny?
Oto przyczyny występowania zgryz
ów urazowych
W zdecydowanej większości zgłaszanych do Praktident Medical Clinic przypadków, choroba okluzyjna (zgryz urazowy) wywołana jest na skutek nieprawidłowego kontaktu zębów górnych z dolnymi. Taka dysfunkcja prowadzi do wad zgryzu. Jaka jest przyczyna występowania czynników bezpośrednio powodujących chorobę okluzyjną? W tym przypadku mogą mieć Państwo styczność z zaburzeniem w rozwoju twarzoczaszki lub z uszkodzeniem nabytym (wtórnym), które zazwyczaj będzie efektem przesuwania się zębów w celu uzupełnienia luk. Zgryz urazowy może pojawić się u Państwa także w przypadku źle zrealizowanego plombowania, licowania bądź prac protetycznych. Wieloletnie zaniedbanie chorób jamy ustnej prowadzi do okropnych dolegliwości. Doświadczeni specjaliści z Praktident Medical Clinic skutecznie stawią czoła chorobie okluzyjnej. Zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego i na umawianie wizyt w mieście Wrocław czy Bolesławiec.

 

Zobacz również

Poprzednie
Następne