Medycyna Estetyczna

Botox

Botox (botoks), czyli zabieg przy użyciu toksyny botulionowej, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej botox stosowany jest do usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu odpowiednio dobranego preparatu, który hamuje skurcz mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, a twarz wygładza się i staje się zrelaksowana.

Zabieg doskonale sprawdza się przy usuwaniu:
 • lwich zmarszczek (pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami),
 • zmarszczek poziomych czoła,
 • kurzych łapek wokół oczu.

Jak wykonywany jest zabieg ?

Zabieg korekty zmarszczek z wykorzystaniem botoxu jest zabiegiem lunchowym, tj. krótkim, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Efekt jest wręcz natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.Zalecane jest jednak umiar w wysiłku fizycznym oraz nie ogrzewanie miejsc poddanych zabiegowi.

Korekta zmarszczek mimicznych botoxem wykonywana jest przeważnie w miejscowym znieczuleniu. W niektórych przypadkach mogą powstać małe siniaki po nakłuciu mikroigłami, za pomocą których podawany jest środek. Wiele Pacjentek porównuje sam zabieg do ukąszenia owada.

Preparat (toksyna botulionowa) wykorzystywany jest nie tylko do usuwania zmarszczek mimicznych, znalazł botox zastosowanie również w takich schorzeniach, jak:
 • nadpotliwość,
 • bruksizm,
 • leczenie migreny.

Przeciwskazania

Ciąża lub karmienie piersią, nadwrażliwość na któryś ze składników. Przeciwwskazaniem może być również zażywanie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi.

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Efekty zastosowania terapii botoxem są zależne od ilości podanego preparatu oraz czynników dodatkowych, jak np. pory roku oraz stanu skóry. Średnio efekt utrzymuje się około od 3 do 6 miesięcy.

Wypełniacze

W PRAKTIDENT Medical Clinic do zabiegów wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, który zaliczany jest do najbezpieczniejszych i najbardziej przebadanych spośród wszystkich dostępnych wypełniaczy na rynku.

Na jakich preparatach pracujemy ?

W naszym gabinecie używane są wyłącznie najlepsze i sprawdzone preparaty światowych firm takich jak: Teosyal . Szereg badań klinicznych i publikacji naukowych wydanych we współpracy ze specjalistami w dziedzinie medycyny estetycznej, dermatologii i chirurgii plastycznej potwierdza skuteczność kliniczną i wysoką wydajność produktów stosowanych w naszej klinice.

Jakie obszary mogą być poddane zabiegom z użyciem wypełniaczy ?

Podając wypełniacze można skorygować następujące części naszego ciała:
 • lwia zmarszczka
 • skronie
 • kurze łapki
 • ciecie pod oczami
 • nos
 • kości policzkowe i policzki
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • zmarszczki palacza
 • usta
 • kącik ust
 • owal twarzy
 • linie marionetki
 • broda
 • szyja
 • dekolt
 • dłonie

Czym jest kwas hialuronowy ?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka – najwięcej tego kwasu znajduje się w skórze, bo aż 50% całej zawartości. Pozostała część obecna jest głównie w gałkach ocznych, płynie łzowym, stawach i macierzy zewnątrzkomórkowej. Do dwudziestego piątego roku życia w naszej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra w tym wieku jest gładka, sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra staje się przesuszona, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, policzki oraz usta tracą swoją objętość. Do czterdziestego roku życia traci się aż połowę zapasów kwasu hialuronowego.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem wypełniaczy ?

Owszem, są – do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:
 • niektóre choroby autoimmunologiczne;
 • choroby nowotworowe;
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie, grypa;
 • opryszczka;
 • menstruacja;
 • nierealne oczekiwania co do kosmetycznych efektów zabiegu;
 • aktywny stan zapalny lub infekcja w miejscu, w którym ma odbyć się zabieg.

Jak długo należy oczekiwać na efekt zabiegu ?

Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Końcowy efekt zobaczymy dopiero po kilku dniach od momentu wykonania zabiegu, kiedy zejdzie opuchlizna.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu ?

W zależności od tego jakiego preparatu użyje Lekarz, jaką techniką wykona zabieg, intensywności mimiki twarzy oraz trybu życia, efekty mogą utrzymywać się od 8 nawet do 24 miesięcy.

Czy podanie wypełniacza jest bezpieczne ?

Wstrzyknięcie wypełniacza nie powoduje zazwyczaj żadnych efektów ubocznych jeżeli osoba, która poddała się temu zabiegowi, całkowicie dostosuje się do zaleceń lekarskich. Kwas hialuronowy nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i dlatego nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Zastosowanie kwasu hialuronowego do jakichkolwiek zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie wymaga wykonania testów wstępnych.

Używane preparaty

Używamy następujących preparatów:

BOTOX - Perfect Medycyna Estetyczna i Kosmetologia, Dermatologia Estetyczna - Centrum Medycyny Estetycznej

-Botox – preparat którego nie trzeba nikomu przedstawiać, sprawdzony od lat na czerwonych dywanach

Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu „kurzych łapek”, zmarszczek między brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole lub linii śmiechu między oczami. Preparat ten jest również coraz częściej stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi, w celu nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu.

Polyclinic Markušić

Linia Neauvia oferuje niezwykłe produkty, które służą do wypełnienia ubytków tkankowych, pobudzania wytwarzania kolagenu oraz do poprawiania nawilżenia, napięcia i elastyczności skóry. Ich zastosowanie gwarantuje naturalny wygląd, jednocześnie minimalizując ryzyko działań niepożądanych. Do produkcji Neauvia użyto kwasu hialuronowego wyprodukowanego przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zabiegów w szerokim zastosowaniu oraz uniknięcia reakcji odczynowych powodowanych przez pozostałości resztek białkowych. Oto preparaty z tej serii:


Znalezione obrazy dla zapytania princess croma

–Voluma Princess – usieciowany kwas hialuronowy najnowszej generacji

Prekursorska linia Princess® to bazująca na naturalnym kwasie hialuronowym gama najwyższej jakości produktów, które powstały z myślą o kompleksowej przeciwstarzeniowej terapii skóry. Preparaty Princess® są przeznaczone do wykonywania profesjonalnych zabiegów wypełniania zmarszczek, modelowania twarzy oraz mezoterapii skóry. Skutecznie uzupełniają naturalny niedobór kwasu hialuronowego związany z procesami starzenia się skóry, zapewniając redukcję zmarszczek, modeling twarzy, długotrwałe nawilżenie skóry, zwiększenie napięcia naskórka, wypełnienie bruzd i załamań na skórze.Zabiegi wypełniania zmarszczek i mezoterapii wykonane z zastosowaniem preparatów Princess® gwarantują naturalne, natychmiastowe efekty, są skuteczne, bezpieczne i doskonale tolerowane przez pacjentów.

Lip Filler Toronto | Lip Injections Toronto

-Teosyal Kiss

Zaprojektowany z myślą o ustach. Znajduje zastosowanie przy: zmianie kształtu, zwiększeniu objętości, korekcji zmarszczek wokół ust, wzmocnieniu kącików, nawilżeniu. Usta, ze względu na ich gęstą sieć naczyń krwionośnych wymagają specjalnie opracowanego produktu. Laboratorium TEOXANE zaprojektowało bezpieczny produkt, który umożliwia niezwykle precyzyjną korektę ust. Utrzymuje się w tkance bardzo długo a efektem są naturalnie wypełnione usta.

-Teosyal Meso

Opracowany z myślą o zabiegach nawilżających i poprawiających jakość skóry. Może być stosowany również jako zabezpieczenie przed pojawieniem się zmarszczek i bruzd, na tak wrażliwych obszarach jak twarz, szyja czy dekolt. Żelem TEOSYAL® Meso wykonujemy mezoteriapię, czyli nakłuwamy płytko skórę w niewielkich odstępach lub podajemy preparat śródskórnie w postaci niewielkich pęcherzyków. W efekcie uzyskujemy znacznie wygładzoną, bardziej napiętą i jędrną skórę.