Medycyna tradycyjna

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe nawet podczas 1 wizyty* !

Nowoczesne leczenie kanałowe wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużego doświadczenia po stronie stomatologa. W naszej Kinice mają Państwo pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone profesjonalnie i bezboleśnie. Dysponujemy aparaturą, która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia (radiowizjografia, rentgen panoramiczny) oraz mikroskopem, który jest obecnie najbardziej zawansowanym technologicznie sprzętem przeznaczonym do tego typu zabiegów.

W przypadku leczenia kanałowego ogromne znaczenie ma szczegółowe rozpoznanie struktur korzeniowych, odnalezienie dodatkowych kanałów, ustalenie nietypowości w budowie zęba (zakrzywione korzenie, zarośnięte kanały, przewężenia). Przy pomocy mikroskopu powiększającego obraz ponad 20-krotnie, lekarz jest w stanie przeprowadzić zabieg z dokładnością niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu metody tradycyjnej.

Leczenie pod mikroskopem odbywa się po izolacji zęba (za pomocą koferdamu) od śliny co pozwala na zminimalizowanie infekowania kanałów śliną i uniemożliwia dostawanie się preparatów używanych podczas leczenia kanałów do jamy ustnej. Po opracowaniu kanałów są one wypełniane ciepłą gutaperką, co umożliwia jej zapłynięcie do kanałów bocznych. Po zakończonym leczeniu wkazane jest zamontowanie wkładu koronowo-korzeniowego i odbudowa zęba (np. koronę).

Dzięki udoskonalaniu technik endodoncji większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować. Wielu pacjentów mając złe doświadczenia związane z leczeniem kanałowym często staje przed dylematem: leczyć czy usunąć? To drugie rozwiązanie jest nieodwracalne i powinno się je traktować jako ostateczność. Staramy się, aby leczenie było dla pacjenta jak najmniej uciążliwe, krótkie i komfortowe. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych.

*-ilość wizyt oraz ich długość zależą od złożoności przypadku i są dobierane indywidualnie.