Medycyna tradycyjna

Implantologia

Dlaczego akurat implanty ?

Rozważając wszystkie metody odbudowania utraconego zęba/zębów uznaje się, iż implantacja jest rozwiązaniem gwarantującym szereg korzyści :
  • przywracają pacjentowi piękny, pewny uśmiech
  • są biokompatybilne,
  • implanty w perfekcyjny sposób naśladują naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilność zespolonych z nimi koron-umożliwiają trwałe odtworzenie brakujących zębów
  • implanty nie wymagają preparacji zębów sąsiednich (jak w przypadku mostów)
  • implanty są rozwiązaniem stałym, niewyjmowalnym-zapewniają pacjentowi pełny komfort fizyczny i psychiczny
  • nie powodują zjawiska zanikania kości w miejscu utraconego zęba (brak uzupełnienia utraconego zęba powoduje zanikanie kości w danym miejscu oraz jego obrębie)

Każdy pacjent, który zgłasza się do Praktident Medical Clinc we Wrocławiu celem rekonstrukcji pojedynczego czy też wszystkich utraconych zębów, poddawany jest pełnej procedurze przygotowawczej, podczas której dokonujemy analizy możliwości przeprowadzenia zabiegu implantacji, a także późniejszej odbudowy protetycznej.

Co to są implanty zębów ?

Implanty zębów – to metoda uzupełniania braków zębowych, rozwijająca się i udoskonalana od lat. Polecana jest osobom, które w wyniku chorób, urazów lub z innych powodów utraciły ząb wraz z korzeniem i jedynym ratunkiem jest wszczepienie tytanowego korzenia, a następnie osadzenie na nim korony, mostu lub protezy. Uzyskujemy w ten sposób uzupełnienie protetyczne najwyższej jakości, które daje maksymalny komfort pacjentowi przy zachowaniu wytrzymałości odpowiadającej prawdziwym zębom.

Implant stomatologiczny to tytanowy element, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba, służący następnie do uzupełnień protetycznych: koron zębowych, mostów uzupełniających ubytki kilku zębów oraz dla polepszenia komfortu użytkowania wyjmowanych protez zębowych.

Przy odpowiedniej dbałości o higienę można zachować implant do końca życia.

Atrakcyjne zęby o naturalnym wyglądzie sprawiają, że wyglądamy i czujemy się świetnie. Dają nam naturalną pewność siebie w chwilach, kiedy jej potrzebujemy.

Różnorodność stosowanych systemów w implantologii pozwala na dopasowanie indywidualnie dla każdego pacjenta implanta. Posiadamy w ofercie różne dostępne na rynku systemy : Straumann, MIS, Neobiotech.