Stomatolog Wrocław - Przychodnia Praktident

STOMATOLOG WROCŁAW - WAŻNE INFORMACJE

STOMATOLOG WROCŁAW - WAŻNE INFORMACJE

Każdy z nas marzy o pięknym, prostym śnieżnobiałym uśmiechu niczym z Hollywood. Jest on bardzo ważny: zęby to pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę, gdy spotykamy kogoś po raz pierwszy. Nie ma co ukrywać, piękny uśmiech potrafi wiele zdziałać. Sprawia, że stajemy się atrakcyjniejsi i jest z pewnością dużym plusem, jeżeli chodzi o wywarcie świetnego pierwszego wrażenia.

STOMATOLOG WROCŁAW - PIĘKNY UŚMIECH

Niestety nie zawsze jest nam to dane od matki natury. W takim wypadku trzeba skorzystać z pomocy specjalistów. W obecnych czasach stomatolodzy we wrocławiu są w stanie zdziałać cuda. Warto pamiętać, że wizyty u stomatologa we wrocławiu służą nie tylko sprawdzeniu nasze zęby są zdrowe. Stomatolodzy we Wrocławiu pomagają również pod względem estetycznym, potrafią sprawić, że nasz uśmiech będzie przykuwał uwagę. Wystarczą odpowiednie środki i oddanie się w ręce dobrego lekarza, aby raz na zawsze pożegnać się z nierównymi, przebarwionymi zębami. Jest to jeden z najczęstszych kompleksów zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Może być to często powodem braku uśmiechu zauważalnego wśród innych osób. Nie zawsze wynika to z braku życzliwości czy pogardy, a ze zwykłego wstydu. Krzywe zęby odbierają nam część pewności siebie, nie rozmawiamy dużo czasem w ogóle się nie odzywamy. Piękny perlisty uśmiech jest z pewnością wart każdej wydanej złotówki.

Stomatolodzy we Wrocławiu oferują różną gamę zabiegów, dzięki którym możemy uzyskać proste, białe zęby.


Skupmy się teraz na tym, skąd w ogóle biorą się krzywe zęby. Zazwyczaj ma to podłoże genetyczne, w szczęce nie ma wtedy wystarczająco miejsca, aby mogły się wyrżnąć wszystkie zęby. Może to być również spowodowane urazem szczęki lub wczesną utratą mlecznych zębów. Wadę tą koryguje się poprzez aparat ortodontyczny lub założenie licówek. Aparat zakładany jest nie tylko na zębach stałych, ale także na tych mlecznych.


W takim wypadku stomatolog wrocław kieruje pacjenta na badanie zgryzu. Na wizycie u ortodonty ustalana jest wielkość wady zgryzu, przebieg leczenia i rodzaj aparatu ortodontycznego.


Wykonywany jest odcisk zębów potrzebny do stworzenia gipsowego modelu uzębienia. Konieczne jest wówczas wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

W niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie poszczególnych zębów, aby zrobić więcej miejsca w szczęce. Z otrzymanym skierowaniem od ortodonty idziemy wtedy do stomatologa we wrocławiu, który usuwa konkretne zęby. Jednak nie zawsze stomatolog wrocław chce podjąć się usuwania zdrowych zębów z pełnego zgryzu. Trzeba zrobić to bardzo ostrożnie, aby nie naruszyć zębów znajdujących się po bokach. Czasem konieczne jest skorzystanie z usług dentysty chirurga. Do rozszerzenia szczęki używane są również m.in. łuki podniebienne.

Niestety nie należą one do najwygodniejszych ani najbardziej komfortowych. Częste wizyty u stomatologa we wrocławiu, jak również u ortodonty są niezwykle ważne szczególnie w przypadku młodych ludzi, ponieważ krzywe zęby mogą mocno zaniżać poczucie własnej wartości i atrakcyjności.


Stomatolog Wrocław - Aparaty Ortodontyczne


Aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe i ruchome. Niezależnie od tego, czy ma się krzywe dolne, czy górne zęby, w przypadku mniej wymagających wad można podjąć leczenie przy wykorzystaniu aparatów zdejmowanych. W przypadku zębów bardziej krzywych konieczne jest zastosowanie aparatu stałego. Ruchome zakładane są zazwyczaj na noc i stosowane są wśród dzieci, młodzieży, a nawet osób dorosłych. We wczesnym okresie rozwoju stosowanie aparatów zdejmowanych może wpływać na kształtowanie twarzy. Aparaty zdejmowane są niezbędne także do utrwalenia uzyskanych zmian w położeniu zębów.


CO CECHUJE ZDEJMOWANE APARATY ORTODONTYCZNE?

 • Niższy koszt w porównaniu do aparatu stałego.

 • Możliwość zdjęcia w określonych sytuacjach.

 • Nie szkodzą zębom oraz dziąsłom, gdyż siły działają z przerwami, a ich wielkość jest regulowana w granicach biologicznych.

 • Nie utrudniają utrzymania dobrej higieny jamy ustnej.

 • Są łatwe w naprawie.

 • Jakość efektu zależy głównie od pacjenta: aparat musi być systematycznie noszony, aby zadziałał.

 

Kolejnym rodzajem aparatu jest aparat stały. Zakłada je ortodonta, składają się z zamków i pierścieni, które na kolejnych wizytach dokręcane są w taki sposób, aby zęby przesunęły się do pożądanego kształtu. Trzeba jednakże przygotować się na troszkę większy koszt niż w przypadku aparatu zdejmowanego i długotrwały czas noszenia, który wynosi zazwyczaj min. 2 lata.

 

CO CECHUJE APARATY STAŁE?

 • Są dość kosztowne (ceny zaczynają się od 1500zł).

 • Wymagają częstych wizyt u ortodonty.

 • Założenie go jest czasochłonne.

 • Działają lepiej niż aparaty zdejmowane, ponieważ „pracują” 24/7.

 • Utrudniają wykonywanie zabiegów higienicznych w jamie ustnej.

 • Wymagają kilku wyrzeczeń, jeżeli chodzi o spożywanie posiłków, np. zrezygnowanie na czas noszenia aparatu ze spożywania gumy do żucia, ciągnących się cukierków, wszystkiego, co mogłoby przykleić się do aparatu lub spowodować złamanie się drutu

 • Nawet po zdjęciu aparatu nie jest już po wszystkim. Aby zęby pozostawały na swoim miejscu konieczne jest noszenie na noc nakładek.

 

 

Innym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu stosowane przez stomatologów we wrocławiu jest założenie licówek. Licówki są dość kosztownym zabiegiem jednakże na pewno bardziej efektownym. Stomatolog wrocław przeprowadza zabieg, zakładając na poszczególne zęby cienkie, lecz wytrzymałe płytki. Zazwyczaj zakłada się je na tzw. „jedynki”, ponieważ to one są najbardziej widoczne, gdy się uśmiechamy. Są dwa rodzaje licówek: porcelanowe oraz kompozytowe. Porcelanowe są o wiele trwalsze i jednocześnie idealnie dopasowują się do koloru naturalnego szkliwa. Mocowane są po odpowiednim oszlifowaniu zębów, dzięki czemu lepiej przywierają do zęba i nie ulegają zniszczeniom. Porcelana jest świetnym tworzywem do tworzenia licówek, ponieważ pomimo upływu czasu nie ściera się i nie ulega przebarwieniom. Licówki wykonane z kompozytu są niestety mniej trwałe od tych porcelanowych. Również spełniają funkcje korygujące, mimo to warto wymieniać je co kilka lat.

 Należy pamiętać także, że stomatolog wrocław może nie tylko założyć licówki w celu skorygowania wady, a także, aby nadać zębom nieskazitelną biel.

Ukazuje to jak ważne jest korzystanie z usług stomatologa we wrocławiu. Dbajmy nie tylko o zdrowie, ale także i o wygląd.

Kwestię prostych zębów mamy już za sobą, teraz czas na zapewnienie im odpowiedniej barwy. Wybielanie zębów można przeprowadzić zarówno samodzielnie w domu jak w gabinecie stomatologa we wrocławiu. Na samym początku jednak należy ustalić rodzaj przebarwienia i przyczynę. Najczęstszym rodzajem przebarwień są przebarwienia powierzchniowe, które są skutkiem picia m.in.dużej ilości kawy, herbaty, wina, a także palenia papierosów. Przyczyną może także być suplementacja żelaza. Zazwyczaj problem ten stomatolog we wrocławiu rozwiązuje usuwając kamień nazębny (zwykle przy pomocy ultradźwięków), a następnie wykonując skaling, czyli piaskowanie. Zabieg ten polega na tym, że stomatolog wrocław wypuszcza na powierzchnię zębów wodę zawierającą piasek dentystyczny, sodę oczyszczoną oraz pęcherzyki powietrza. W ten sposób pozbywamy się przebarwień i bakterii rozmnażających się między zębami. Czas trwania to ok. 15 minut i jest on całkowicie bezbolesny. Najtrudniej jest usunąć przebarwienie spowodowane zażywaniem dużej ilości antybiotyków szczególnie w dzieciństwie. Niestety nawet po kilku seriach zabiegów wybielających w gabinecie stomatologicznym we wrocławiu nie są one w pełni białe. Dlatego czasem jedynym rozwiązaniem jest założenie licówek. Brak białych zębów powoduje także przedawkowanie fluoru. Najbardziej groźny jest fluor znajdujący się nie w wodzie kranowej, lecz fluor przemysłowy.

Niektóre przebarwienia mogą świadczyć o złym stanie zęba. Gdy jest on siny bądź co gorsza-czernieje- trzeba jak najszybciej udać się do stomatologa. Może świadczyć to o rozwijającym się stanie zapalnym lub próchnicy. Także w przypadku uszkodzenia zęba np. poprzez uderzenie, lekarz stomatolog powinien go obejrzeć, aby wykluczyć ewentualne uszkodzenia. Nasz uśmiech może przestać być śnieżnobiały wraz z upływem wieku. Jest to całkowicie naturalny proces. Stają się one wtedy lekko żółtawe.

Wybielanie jest możliwe nie tylko u stomatologa, ale również możemy to wykonać samodzielnie w naszych domach. W aptekach lub drogeriach jest wiele rodzajów środków wybielających od past, pasków, proszków aż do urządzeń naświetlających zęby. Zanim jednak zaczniemy przygodę z domowym wybielaniem, warto najpierw skonsultować się ze stomatologiem, który z pewnością doradzi nam jaki specyfik będzie dla naszych zębów najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny. W kwestii wyboru środka wybielającego trzeba być szczególnie ostrożnym, gdyż niektóre produkty znacznie przekraczają jego dopuszczalne stężenie. Dodatkowo można zwiększyć efekt używając nici wybielających. Usuwają one przebarwienia z powierzchni stycznej zębów a także powierzchni przydziąsłowej. Należy pamiętać o tym, że stosowanie nici powinno trwać nie dłużej niż 3 miesiące, gdyż przy dłuższym użyciu mogą spowodować zapalenie śluzówki.

Pomimo możliwości samodzielnego wybielania zębów, należy pamiętać, że poddanie się zabiegowi u stomatologa sprawi, że efekt utrzyma się z pewnością o wiele dłużej.