DSD Digital Smile Design co to jest?

Czas byśmy rozwiali wszelkie zagwozdki i wytłumaczyli na czym DSD polega.

 Piękny, zdrowy uśmiech sprawia, że stajemy się atrakcyjni. Jednak to nam nie wystarcza. W dobie postępów, udogodnień szukamy czegoś nowego, czegoś co sprawi, że będziemy wyglądać jeszcze lepiej.

Czy zastanawialiście się kiedyś czym jest piękny uśmiech? Jak miałby on wyglądać? Jak go sobie wyobrażacie? Chcielibyście swoje wyobrażenia skonsultować ze stomatologiem, ale macie obawy, że on Was nie zrozumie? Boicie się, że po zabiegu nadejdzie rozczarowanie? Mówi się, że "do odważnych świat należy, a my mówimy zapoznaj się z metodą DSD.

DSD (Digital Smile Desing) co to jest?

DSD, pewnie zastanawiacie się co to takiego? Czas byśmy rozwiali wszelkie zagwozdki i wytłumaczyli na czym DSD polega.

Ojcem założycielem metody DSD (Digital Smile Desing) jest nikt inny jak brazylijski lekarz, dentysta  Christian Coachman. Tworząc ten program miał na celu przekazanie jak ważne jest zaufanie  i wspólne zrozumienie się między lekarzem, a pacjentem. Rezultatem współpracy miał być piękny, nowy uśmiech pacjenta. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy...

Otóż, Digital Smile Design to nowoczesny, innowacyjny program, który zaprowadził rewolucję w stomatologii. DSD to nic innego jak cyfrowe projektowanie uśmiechu. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach uśmiech  jest naszą wizytówką, więc należy odpowiednio o niego dbać.  System ten pozwala na precyzyjne zaplanowanie przyszłego uśmiechu pacjenta.

Do przeprowadzenia zabiegu pod uwagę brany jest:

·          kształt ust,

·         kolor oczu,

·          karnacja,

·         kolor ust,

·         kształt twarzy,

Pod uwagę brane są jeszcze propozycje pacjenta, bo jak wspomniano wcześniej - współpraca i wzajemne zaufanie jest najważniejsze. Dobro, a także zdanie naszych klientów jest rzeczą pierwszorzędną.

O krok od wymarzonego uśmiechu:

1. Najważniejszą rzeczą, aby taki zabieg zaplanować jest konsultacja z lekarzem dentystą. Lekarz dokonuje diagnostyki, ocenia stan uzębienia pacjenta, stan jamy ustnej, bada rejon ust, a następnie analizuje zależności między nimi zawarte.

2. Następnie wykonywany jest skan zębów umożliwiający dokładną, cyfrową analizę potrzebną do zaplanowania leczenia lub pobrania wycisku do wykonania wax-up, czyli komputerowej symulacji nowego uśmiechu.

3. Kolejnym etapem jest zaprojektowanie profesjonalnego filmu obrazującego mimikę pacjenta. Ogromną rolę odgrywają, również profesjonalne zdjęcia, ( zazwyczaj jest to kilkanaście fotografii uzębienia, twarzy oraz uśmiechu). Wykonywane są badania dodatkowe (RTG, tomografia komputerowa).

4. Stomatolog po przeanalizowaniu wszystkich wymienionych rzeczy, posługując się cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech,  dzięki czemu powstaje wizualizacja nowego uśmiechu pacjenta.

5. Na kolejnym etapie pracownia protetyczna odpowiada za stworzenie wzoru nowego uśmiechu. Dzięki temu pacjent może "przymierzyć" wzór na potrzeby sfotografowania go przez lekarzy.

6. Przedstawienie stworzonej wizualizacji przeprowadzane jest podczas wizyty z pacjentem. Na tym etapie końcowym dochodzi do omówienia między lekarzem, a pacjentem kosztów współpracy, czasu oraz planu leczenia.

A, więc...

Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć kontrolę nad wydarzeniami w Twoim życiu, to cyfrowe projektowanie uśmiechu zapewni Ci komfort oraz poczucie pewności i bezpieczeństwa w trakcie leczenia. Dzięki zaufaniu i współpracy między lekarzem, możesz na bieżąo decydować oraz śledzić przebieg  powstawania Twojego 'nowego" uśmiechu. Twoje uwagi zostaną naniesione bezpośrednio na projekt, dzięki czemu nie będzie miejsca na nieporozumienia. Korzystając z DSD (Digital Smile Desing) Twoje marzenie dotyczące uśmiechu niczym z Hollywood nie jest tak odległe. Prawda?

Ciesz się życiem z nowym uśmiechem!

Uśmiech dla każdego człowieka jest czymś niezwykle ważnym. Czymś, co buduje poczucie własnej wartości, a tym samym wpływa na relacje z innymi ludźmi. Po skorzystaniu z metody DSD, na nowo odzyskasz wiarę w siebie, a co najważniejsze pewność, która pozwoli Ci poznawać nowe osoby.  Ciesz się swoim uśmiechem na nowo! UŚMIECH TO PODSTAWA!!!